Široki pobjedom nad Mladosti zasjeo na vrh ljestvice

Široki je pobijedio Mladost 83:75 (27:13, 15:24, 23:17, 18:21) u susretu 7. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Izabranici trenera Ivana Velića ovom pobjedom zasjeli su na vrh ljestvice s omjerom (6-1) upisavši ujedno šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Furiozno je krenuo domaćin i već u prvoj četvrtini napravio veliku prednost te je nakon prve četvrtine imao +14 (27:13). U drugoj dionici susreta Mladost je uzvratila i odličnom igrom uspjela doći na svega tri koša zaostatka, a rezultat je na poluvremenu glasio 42:37.

U nastavku susreta Široki je držao konce u rukama te je u posljednju četvrtinu ušao s 11 koševa prednosti. (65:54). U završnici nije bilo previše uzbuđenja te su domaćini mirno priveli utakmicu kraju slavivši na kraju s +8 (83:75).

Široki je do pobjede predvodio Zach Nutall s 22 koša, a odličan je bio i Mateo Čolak koji je ostvario double-double učinak ostvarivši 14 koševa i 11 skokova. Martin Junaković postigao je 11 koševa uz 8 asistencija dok je Duje Brala ubacio 10 koševa. Josip Jukić je uz 8 koševa imao i 9 skokova.

Kod Mladosti je daleko najbolji bio Orhan Špago s 24 koša dok je Lazar Đurović pridodao 14 koševa.

U 8. kolu Široki će igrati protiv Slavije 1996 iz Istočnog Sarajeva, a susret je na rasporedu u subotu, 25. studenoga, s početkom u 18:00 sati.