Željo sa pola gasa do trijumfa nad GOŠK-om

Utakmicom Željezničara i GOŠK-a kompletirano je 1. Kolo Premijerlige BiH. Domaćin je na Grbavici opravdao ulogu favorita zabilježivši sigurnu pobjedu od 3:1.

Novi trener “Plavih” Admir Adžem tako je imao uspješan debi, a već od prvog sučevog zvižduka dalo se naslutiti tko je gazda u ovoj utakmici. Zeba u 2. minuti s vrha šesnaesterca puca malo pokraj gola, a već u narednom napadu Zec upošljava Nikolića, međutim vratar Kozić izvrsno reagira.

U 16. minuti Blagojević postiže eurogol s nekih 25 metara za vodstvo domaćina i izaziva erupciju oduševljenja na Grbavici.

Igrači Željezničara propuštaju dvije velike prilike u 32. minuti kada Kozić najprije zaustavlja udarac Ramovića, a odmah potom i pokušaj Asima Zeca, no u završnici prvog dijela prekrasnim pogotkom Gorana Zakarića domaćin ipak udvostručava prednost protiv nemoćnih “Lavova”.

Zeba je u 51. minuti realizirao najstrožu kaznu za 3:0 i tu je priči bio definitivni kraj. Penalu je prethodio prekršaj nad Ramovićem.

Zec je u 59. minuti na ubačaj Zakarića pogodio vratnicu, a Kozić u 63. minuti skinuo još jedan zicer iskusnom Stevi Nikoliću. Adžem je u 70. minuti ubacio Šabanadžovića, te je dojučerašnjem junioru to ujedno bio seniorski debi za Želju.

Gosti su u završnici došli malo do daha, pa je tako u 84. minuti šansu propustio Ramić, ali ne i Anković dvije minute kasnije kada postiže počasni gol i smanjuje na konačnih 3:1. Do kraja je Nikolić imao za domaće još jednu stopostotnu priliku, ali kad te ne ide baš te ne ide, a Nikolića ponedjeljkom očigledno ne ide.

SARAJEVO – Stadion Grbavica. Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Utakmica 1. Kola PL BiH: Željezničar – GOŠK 3:1 (2:0). Strijelci: 1:0 Blagojević (25), 2:0 Zakarić (44), 3:0 Zeba (51-11m), 3:1 Anković (86).