Željo do 88. minute vodio 3:0 u Mostaru, ali nije pobijedio!

Čudesna završnica derbija Pod Bijelim Brijegom.

Željezničar je vodio 3:0 do 88. minute i već su polako počeli razmišljati u redovima sarajevskoga kluba kako odlaze na pet bodova viška, te kako će u nastavku sezone biti neuhvatljivi “Plemićima”, no na kraju je susret završio rezultatom 3:3!

Toni Jović je u toj 88. minuti postigao gol, činilo se čisto onako počasni da Željo ne napusti Mostar prazne mreže, međutim u sudačkom dodatku vremena pričuva Miloš Aćimović smanjuje na 2:3, a zatim Semir Pezer postiže dobro reagira u gužvi pred gostujućim golom, iako zapravo gol za konačnih 3:3 i erupciju oduševljenja u domaćim redovima zabija gostujući stoper Jadranko Bogičević.

Gosti s Grbavice su inače do početne prednosti stigli u 8. minuti kada je jedan ubačaj Gorana Zakarića Hrvoje Barišić nespretno zakačio i prevario svoga vratara Kenana Pirića za to početno vodstvo Adžemove momčadi.

Nakon prekrasne akcije gostiju u 27. minuti Ubiparip je petom ostavio loptu za Stojana Vranješa koji je udvostručio prednost Željezničara.

U tih prvih 45 minuta najbolje prilike za Zrinjski imali su Bilbija u 14. minuti kada je s kojih metra i pol promašio cijeli gol, te Filipović na samom isteku poluvremena kada je Kjosevski loše procijenio jednu loptu, pa je ona pogodila gredu njegovoga gola.

Željo je rutinski kontrolirao utakmicu u nastavku dvoboja, a kada je Zakarić u 86. minuti zabio još jedan gol iz kaznenoga udarca činilo se kako je tu priči kraj, no nije bilo tako, jer su domaći krenuli u “nemoguću misiju” i sa tri pogotka u razmaku od par minuta izbjegli poraz, ali ujedno i spasili prvenstvo, jer da su danas izgubili teško bi bilo sustizati Željezničar, a ovako i dalje sve ostaje sasvim otvoreno.

Slišković: Borit ću se protiv ovakvih sudačkih odluka, pa makar me suspendirali!

MOSTAR – Stadion Pod Bijelim Brijegom. Sudc: Dragan Petrović (Banja Luka). Utakmica 2. kola Lige za prvaka: Zrinjski – Željezničar 3:3 (0:2). Strijelci: 0:1 Barišić (autogol) (8), 0:2 Vranješ (27), 0:3 Zakarić (86-11m), 1:3 Jović u (88), 2:3 Aćimović (90), 3:3 Bogičević (autogol) (92).

HŠK ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić (Jović), Jakovljević, Kadušić, Čirjak, Pezer, Gržan, Bilbija, Filipović, Handžić (Aćimović).

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Stevanović, Bogičević, Mehremić, Hajdarević, Blagojević, Vranješ (Zeba), Zajmović (Ramović), Zakarić, Ubiparip.