Krupa i Široki Brijeg igrali bez pogodaka u nenogometnim uvjetima

S dosta optimizma nogometaši Širokoga Brijega otputovali su put Krupe vjerujući kako će danas ostvariti i drugu pobjedu u Ligi za prvaka, no na iznimno teškom travnjaku odigrali su bez pogodaka s istoimenim domaćinom i na kraju se tako morali zadovoljiti osvajanjem jednoga boda.

Nogometaši Širokoga Brijega bili su silno oslabljeni u današnjoj utakmici, jer uz veće duže vrijeme povrijeđenoga Čabraju šef stručnoga stožera Goran Sablić nije mogao računati ni na dvojicu bh reprezentativaca Luku Menala i Stjepana Lončara, zatim na Stipu Markovića, kao i dvojicu Ćorića – Josipa i Dinu, koji su također postali važne igračke poluge u širokobriješkoj momčadi.

Na travnjaku u Krupi bilo je upitno odigravanje utakmice zbog travnjaka koji je zbog potopljenosti bio u užasnom stanju, no susret je ipak odigran.

Prvi su zaprijetili domaćini jednim dalekometnim pokušajem Dujakovića u 5. minuti, no Bandić je zaustavio njegov udarac. Baraban je nakon proigravanja Ćorluke uzvratio pet minuta kasnije na drugoj strani, ali je šutirao pravo u vratara Kutića.

Najbliže pogotku u prvih 45 minuta bili smo u 20. minuti kada je nakon ubačaja Šamare Nikodijević uzdrmao gredu gostujućega gola. Zlomislić je u 25. minuti gađao pored gola domaćih, dok je Bralićev pokušaj glavom u 38. minuti bio preslab za vratara Jovana Kutića.

Vukotić je prvi zaprijetio u nastavku dvoboja, no i Bandić je njegov pokušaj glavom u 48. minuti nakon ubačaja iz kornera bez problema neutralizirao.

Goran Sablić je u 57. minuti izvršio i prvu zamjenu kada je Marko Perković na stoperskoj poziciji zamijenio kapetana Josipa Barišića. U 64. minuti prva ozbiljnija prijetnja ka golu Krupe, ali je Barabanov pokušaj s vrha kaznenog prostora zaustavila “lokva vode”!

Baraban je bio poprilično agilan, pa je u 73. minuti viđen novi njegov pokušaj nakon kojeg je uslijedila nespretna reakcija vratar Kutića budući da mu lopta ispada iz naručja, ali na sreću po domaće odlazi pored vratnice njihovoga gola.

Nedugo nakon toga Sablić je ubacio iskusnog Wagnera umjesto Begonje, a nekih 15-tak minuta prije kraja jedna sumnjiva situacija pred golom Krupe kada su Širokobriježani tražili najstrožu kaznu zbog navodnoga igranja rukom jednog od domaćih igrača, no sudac Mujić se nije oglasio.

Kako se utakmica približavala kraju bilo je vidljivo kako su gosti sve opasniji, koliko se već moglo biti opasnim po toj kaljuži, pa je u završnih deset minuta umjesto dosta “potrošenog” Ćorluke priliku dobio mladi napadač Stipe Jurić.

Međutim, u 88. minuti zamalo da Krupljani dođu do vodstva nakon jedne lošije reakcije Bralića koji loše zahvaća loptu i malo je trebalo da postigne autogol, no to se, na svu sreću za Širokobriježane, ipak nije dogodilo. Potom su nakon Pekinog ubačaja kolosalnu šansu za goste u sudačkom dodatku vremena imali Perković i Jurić, no nisu postigli gol, pa je ostalo tih u nogometu najnepopularnijih 0:0.

KRUPA – Stadion “Krupa”. Sudac: Elvis Mujić (Banovići). Utakmica 2. kola Lige za prvaka: Krupa – Široki Brijeg 0:0 (0:0). Žuti kartoni: Ćorluka (Široki Brijeg).

FK KRUPA: Kutić – Maksimović, Makitan, Ljubenović (od 67. Balabanović), Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Marjanović (od 86. Lukić), Šamara (od 78. Šamara). Šef stručnog stožera: Slobodan Starčević.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – Ćorluka (od 80. Ćorluka), Barišić (od 57. Perković), Bralić, Kvesić, Begonja (od 73. Wagner), Zlomislić, Kožul, Peko, Baraban, Bagarić. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.