Željo bolji od Borca, Čelik iznenađujuće slavio protiv Olimpica, Zvijezda ispala

Nogometaši Željezničara su u derbi susretu 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u subotu na Grbavici pobijedili banjalučki Borac s 1:0.

Strijelac jedinog pogotka bio je Jasmin Bogdanović u 84. minuti.

Ovom pobjedom Željezničar je zasjeo na čelnu poziciju na ljestvici sa dva boda prednosti nad Sarajevom i Zrinjskim koji svoje susrete igraju u nedjelju, te tri boda prednosti nad Širokim Brijegom koji će u nedjelju u 20.00 sati na Pecari protiv Travnika odigrati posljednju utakmicu 25. kola.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 84. minuti kada se Bogdanović, nakon kornera sa desne strane, najbolje snašao u šesnaestercu gostujuće ekipe i sa pet metara poslao loptu u mrežu.

Prije odlučujućeg pogotka igrači obje ekipe imali su po nekoliko prilika za gol.

Željezničar je najbolju propustio u 53. minuti, kada je sudac Stankić pokazao na bijelu točku nakon što je jedan od igrača Borca igrao rukom u šesnaestercu. No, udarac Bajića sa 11 metara obranio je golman Borca Avdukić.

Borac je također propustio nekoliko dobrih prilika, a posebno se izdvaja prilika Predragovića u 80. minuti, nakon početničke greške Beganovića, ali napadač Borca je iz izgledne pozicije promašio gol.

Zanimljivu utakmicu na Otoci su odigrali Olimpic i Čelik, a slavili su gosti iz Zenice sa 1:2.

Olimpic je u sedmoj minuti poveo golom Brkovića. Gosti su izjednačili u 20. minuti preko Bajraktarevića, a pobjedu Čeliku donio je Dedić u 38. minuti.

U derbiju začelja Vitez je na svom terenu pobijedio Zvijezdu sa 3:0 i tako ekipu iz Gradačca praktično poslao u niži rang natjecanja.

Strijelci su bili Basara u 22., Pezo u 25. i Pinjuh u 68. minuti.

Sloboda je u Tuzli pobijedila Drinu sa 2:0. Golove su postigli Kiso u 6. i Zeba u 31. minuti.

Sloboda se osmom pobjedom učvrstila u sredini ljestvici, dok Drini predstoji borba za opstanak.