Završen Hercegovina Cup 2020., turnir koji se igrao u Medugorju, Čitluku i Ljubuškom

Međunarodni nogometni turnir Hercegovina Cup 2020. održan je od 28. veljače do 1. ožujka na nogometnim terenima u Medugorju, Čitluku i Ljubuškom.

Turnir je i ove godine opravdao epitet jednog od najboljih na ovim prostorima i šire, koji je se igrao ovog vikenda od četvrtka do nedjelje.

Ovakav turnir se održava dva puta u godini, krajem veljače i početkom ožujka, te krajem listopada i početkom studenog.

Organizator turnira je Škola nogometa AS Međugorje i suorganizatori turnira NK Ljubuški i HNK Brotnjo Čitluk.

Radost i uživanje u najdražoj igri, nova poznanstva i prijateljstva koja će se nastaviti na nekim drugim travnjacima, temeljne su vrijednosti i ciljevi koje je u svom drugom izdanju ispunio Hercegovina Cup veliki međunarodni dječji nogometni turnir na kojem se tri dana nadmetalo preko 1000 mališana iz zemalja, BiH, Crne Gore i Hrvatske.

Ukupno 65 ekipa je odigralo blizu 200 utakmica i postiglo oko 500 golova na Stadionu Babovac u Ljubuškom, Stadionu Bare u Čitluku, Sportskom centru Mališić u Čitluku i sportskim terenima i dvorani u Horizontu mira u Zvirovićima – Međugorju. Kada još toj brojci dodamo preko 100 trenera i službenih pratitelja, te mnogobrojnim roditelja i prijatelja koji su došli podržati svoje mališane.

Najuspješnije ekipe i osvajači medalja su:

Najuspješnija ekipa je ekipa ŠN AS Međugorje – jedno zlato i dvije bronce, a zatim slijede ekipa HŠK Posušje – jedno zlato i jednu broncu, ekipa NK Rudeš Zagreb – jedno zlato, ekipa NK Marsonija Slavonski Brod – jedno zlato, ekipa NK Abeceda Sporta Zadar – jedno srebro i jedno četvrto mjesto, ekipa HNK Hajduk Split – jedno srebro, ekipa FK Sparta Podgorica – jedno srebro, NK Široki Brijeg – jedno srebro i ekipa NA Libertas Dubrovnik – jednu broncu.

Osvajači medalja i pojedinačne nagrade:

Uzrast 2005./2006.g.

1. NK RUDEŠ ZAGREB

2. FK SPARTA PODGORICA

3. HŠK POSUŠJE

4. NK ABECEDA SPORTA ZADAR

Najbolji golman: Noha Popović iz NK Rudeš Zagreb

Najbolji strijelac: Bajro Mujković iz FK Sparta Podgorica

Najbolji igrač: Frano Bobanović iz NK Abeceda Sporta Zadar

Uzrast 2007./2008g.

1. NK MARSONIA SLAVONSKI BROD

2. NK ŠIROKI BRIJEG

3. ŠN AS MEĐUGORJE

4. HNK TOMISLAV TOMISLAVGRAD

Najbolji golman: Marko Soldo iz NK Široki Brijeg

Najbolji strijelac: Roko Dugandžić iz ŠN AS Međugorje

Najbolji igrač: Ivan Vukoje iz NK Abeceda Sporta Zadar

Uzrast 2009./2010.g.

1. HŠK POSUŠJE

2. NK ABECEDA SPORTA ZADAR

3. ŠN AS MEĐUGORJE

4. ONK METKOVIĆ

Najbolji golman: Borna Pehar iz ŠN AS Međugorje

Najbolji strijelac: Josip Uskok iz NK Abeceda Sporta Zadar

Najbolji igrač: Pavle Jukić iz HŠK Posušje

Dream team:

Živko Golemac, Mile Konjevod, Niko Volarević i Ivan Dominiković iz ONK Metković.

Josip Ostojić, Antonio Bebek, Josip Soldo i Marko Vidović iz ŠN AS Međugorje.

Mate Katuša, Tin Alić, Ante Šimović i Tome Gulan iz NK Abeceda Sporta Zadar.

Branimir Penava, David Penava, Marko Rezo i Paulo Bašić iz HŠK Posušje.

Uzrast 2012./2013.g.

1. ŠN AS MEĐUGORJE

2. HNK HAJDUK SPLIT

3. NA LIBERTAS DUBROVNIK

4. ŠN LIMAČI ČAPLJINA

Najbolji golman: Maro Balija iz NA Libertas Dubrovnik.

Najbolji strijelac: Toma Bašić iz HNK Hajduk Split.

Najbolji igrač: Jakov Bajkuša iz ŠN AS Međugorje.

Dream team:

Džani Kavara, Marin Jurković i Ivano Ljuban iz ŠN Limači Čapljina.

Toni Štaka, Kristijan Ćubić, Antonio Slade i Mihael Klobasa iz NA Libertas Dubrovnik.

Filip Zubak, Roko Miloš, Miro Božić i Dominik Gudić iz HNK Hajduk Split.

Vlado Barbarić, Ivan Čilić, Karlo Azinović i Matej Prusina iz ŠN AS Međugorje.

Organizator turnira je uspio organizirati izlete mnogih ekipa na Slapove Kravice u Ljubuškom, Mostaru, Međugorje i Čitluk, pokazati svojim prijateljima ljepote naše Hercegovine.

Hvala na svemu, bilo je predivno, vidimo se i sljedeće godine, kazali su jedni od organizatora Mladen Pervan Mrđo, Danijel Bajkuša Bajki i Marijan Milićević iz nogometne škole AS Međugorje.

U toj rečenici sve je stalo, svi su uživali. Naravno, pobjednici najviše, ali na kraju su svi osvojili poneki trofej, od golova i novih prijateljstava pa do medalja i pehara.

Organizator turnira se zahvaljuje svim sudionicima turnira, svima koji su na bilo koji način pomogli da se održi ovaj turnir, te najavljuju na jesen turnir Hercegovina Arena Cup 2020. i za iduću godinu turnir Hercegovina Cup 2021. turniri bi se igrali u još više gradova u Hercegovini, te bi se išlo na pozivanje klubova iz mnogih drugih zemalja.

Rezultati završnice:

FINALE, 2005./06.G.:

FK SPARTA PODGORICA – NK RUDEŠ ZAGREB 1:1 penali 4:5

FINALE, 2007./08.G..

NK MARSONIA – NK ŠIROKI BRIJEG 2:0

FINALE, 2009./10.G.:

NA ABECEDA SPORTA ZADAR – HŠK POSUŠJE 1:2

FINALE, 2012./13.G.:

ŠN AS MEĐUGORJE – HNK HAJDUK SPLIT 2:0

ZA 3. MJESTO, 2005./06.G.:

NK ABECEDA SPORTA ZADAR – HŠK POSUŠJE 0:0 penali 4:5

ZA 3. MJESTO, 2007./08.G.:

ŠN AS MEĐUGORJE – NK TOMISLAV 0:0 penali 4:3

ZA 3. MJESTO, 2009./10.G.:

ŠN AS MEĐUGORJE – ONK METKOVIĆ 2:O

ZA 3. MJESTO, 2012./13.G.:

NA LIBERTAS DUBROVNIK – ŠN LIMAČI ČAPLJINA 6:1

POLUFINALE, 2005./06.G.:

NK ABECEDA SPORTA ZADAR – NK RUDEŠ ZAGREB 0:1

FK SPARTA PODGORICA – HŠK POSUŠJE 1:0

POLUFINALE, 2007./08.G.:

NK MARSONIA SLAVONSKI BROD – NK TOMISLAV TOMISLAVHRAD 4:1

ŠN AS MEĐUGORJE – NK ŠIROKI BRIJEG 0:0 penali 3:4

POLUFINALE, 2009./10.G.:

NK ABECEDA SPORTA ZADAR – ŠN AS MEĐUGORJE 5:0

HŠK POSUŠJE – ONK METKOVIĆ 1:0

POLUFINALE, 2012./13.G.:

HNK HAJDUK SPLIT – NA LIBERTAS DUBROVNIK 11:4

ŠN AS MEĐUGORJE – ŠN LIMAČI ČAPLJINA 6:3

ČETVRTFINALE, 2005./06.G.:

HNK BROTNJO ČITLUK – NK ABECEDA SPORTA ZADAR 0:1

FK SPARTA PODGORICA – HŠK ZRINJSKI MOSTAR 1:0

NK RUDEŠ ZAGREB – NK TOMISLAV TOMISLAVGRAD 2:0

NK ŠIROKI BRIJEG – HŠK POSUŠJE 1:2

ČETVRTFINALE, 2007./08.G.:

NK MARSONIJA SLAVONSKI BROD – FK VELEŽ MOSTAR 0:0 penali 4:3

ŠN AS MEĐUGORJE – FK ARSENAL TIVAT 3:1

NK TOMISLAV TOMISLAVGRAD – NK GOŠK GABELA 1:0

NK ŠIROKI BRIJEG – NA LIBERTAS DUBROVNIK 0:0 penali 5:4

ČETVRTFINALE, 2009./10.G.:

FK SPARTA PODGORICA – NK ABECEDA SPORTA ZADAR 0:2

ŠN LIMAČI ČAPLJINA – HŠK POSUŠJE 1:2

ŠN AS MEĐUGORJE – HNK HAJDUK SPLIT 1:1 penali 3:2

ONK METKOVIĆ – NK GOŠK GABELA 1:1 penali 3:2

ČETVRTFINALE, 2012./13.G.:

HNK HAJDUK SPLIT – UŠS FORTUNA MOSTAR 11:3

NA LIBERTAS DUBROVNIK – HNK BROTNJO ČITLUK 3:2

HŠK ZRINJSKI MOSTAR – ŠN AS MEĐUGORJE 3:6

ŠN TIKI TAKA MOSTAR – ŠN LIMAČI ČAPLJINA 0:1

(www.jabuka.tv | Foto: iks-portal.info)


Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.