Wizardsi napravili seriju 26:0 i izjednačili protiv Bostona u polufinalu Istoka

Nakon poraza u prvim dvjema utakmicama na gostovanju, Washington Wizardsi su u narednim dvjema utakmicama iskoristili prednost domaćega parketa te s dvije pobjede poravnali rezultat protiv Boston Celticsa na 2:2 u polufinalnoj seriji Istoka NBA doigravanja.

Posebno impresivan bio je ovaj noćašnji nastup, što najbolje oslikava konačnih 121:102.

Washington je do pobjede stigao fantastičnom trećom četvrtinom koju je dobio sa 42:20, a u kojoj je u jednom trenutku imao nevjerojatnu seriju 26:0.

Bradley Beal predvodio je Washington s 29 poena. Prva zvijezda momčadi John Wall dodao je 27 poena i 12 asistencija, a Bojan Bogdanović je postigao 13 poena uz sjajan šut 5-7 za 22 minute u igri. Kod Bostona je najefikasniji bio, naravno, Isaiah Thomas s 19 poena uz 50 posto šuta (7-14).

Rezultat u seriji na 2:2 izjednačio je i Houston protiv San Antonija pobjedom 125:104. I u ovoj utakmici presudnom se pokazala treća četvrtina u kojoj su gosti postigli tek 23 poena, a primili 34, javlja Index.hr.

James Harden predvodio je Houston s 28 poena i 12 asistencija, a Eric Gordon postigao je 22 poena, uz šest pogođenih trica.

Kod Spursa su zakazali oni od kojih se najviše očekivalo. Kawhi Leonard i LaMarcus Aldridge postigli su po 16 poena.