Vlaho: Odigrali smo najbolje poluvrijeme od našeg dolaska u klub

Nogometaši Širokog Brijega u derbiju 30. kola Premijer lige BiH su s visokih 4:0 pobijedili tuzlansku Slobodu, a u toj pobjedi prednjačio je mladi napadač Stipe Jurić s tri pogotka i jednom asistencijom.

Širokobriježani su s ovom pobjedom praktično rezultatski osigurali izlazak na europsku scenu i ove godine. Nedostaje im još jedan bod da bi i tu sve dvojbe, ako uopće i postoje, bile otklonjene. A kako je Željezničar ostao bez licence za europske nastupe, može se reći da je Široki osigurao Europu. A ostaje mu još borba za trofej u finalu Kupa BiH protiv Sarajeva, protiv kojega već u iduću srijedu slijedi prva utakmica na Koševu.

Svoje viđenje nakon utakmice protiv Slobode u nedjelju dao je pomoćni trener Širokog Brijega Aleksandar Vlaho koji je istaknuo da je utakmica bila ravnopravna u prvih 20 minuta.

Tada se dogodila greška gostujućeg vratara, mladi Stipe Jurić je odlično reagirao i pogodio za vodstvo. Imali smo još nekoliko prilika do poluvremena, ali nismo ih uspjeli okruniti pogotkom. Svjesni kako će teren u nastavku biti lošiji, odlučili smo krenuti agresivnije i tražiti novi pogodak. Uslijed toga dogodila se i nova greška obrane gostiju, Jurić je ponovno pogodio i tada je naša momčad stekla mirnoću i dodatno samopouzdanje, rekao je Vlaho.

Pomoćnik Goce Sedloskog bio je prezadovoljan igrom svoje momčadi u drugom poluvremenu.

Odigrali smo vjerojatno najbolje poluvrijeme od našeg dolaska u klub. Čestitam momcima na ovoj igri i pobjedi. Dominirali smo do posljednje minute, zaključio je Vlaho na konferenciji za medije nakon utakmice.