Verstappen pobjednik sprint-utrke u Austriji

Nizozemski dvostruki svjetski prvak u Formuli 1 Max Verstappen (Red Bull) napravio je u subotu još jedan korak prema trećem uzastopnom naslovu pobjedom u sprint-utrci na Red Bull Ringu u austrijskom Spielbergu.

Verstappen je u subotnjim kvalifikacijama za sprint-utrku osvojio najbolju startnu poziciju, a onda ju i iskoristio na način da je bio na vodećoj poziciji od prvog do posljednjeg, 24. kruga utrke, što mu je donijelo novih osam bodova u borbi za naslov svjetskog prvaka.

Verstappen je uvjerljivo pobijedio ispred momčadskog kolege Meksikanca Sergija Pereza, pobjednika prve ovogodišnje sprint-utrke u Bakuu, koji je na kraju zaostao za više od 21 sekunde (+21.048).

Na pobjedničkom postolju se dvojcu iz Red Bulla pridružio vozač Ferrarija Španjolac Carlos Sainz Jr. (+23.088).

Bodove su još osvojili Kanađanin Lance Stroll (Aston Martin) koji je bio četvrti, petoplasirani Španjolac Fernando Alonso (Aston Martin), Nijemac Nico Hulkenberg (Haas), Francuz Esteban Ocon (Alpine) i Britanac George Russell (Mercedes).

Glavna utrka za Veliku nagradu Austrije na rasporedu je u nedjelju sa startom u 15:00 sati.

Ponovno će s najbolje startne pozicije krenuti Verstappen koji sad ima 203 boda, 70 više od momčadskog kolege Sergija Pereza. Treći je Španjolac Alonso koji za vodećim zaostaje za 82 boda.