Velika pogreška hrvatskog vratara i komičan autogol koštali Lekin Brugge bodova

Hrvatski vratar Karlo Letica velikom je pogreškom koštao Club Brugge pobjede na gostovanju kod Sint-Truidena u susretu 12. kola belgijskog nogometnog prvenstva koji je okončan rezultatom 2:2.

Letica je u 18. minuti vrlo lošom reakcijom propustio u mrežu udarac Kamade za vodstvo domaćih od 1:0. Iako su gosti do kraja prvog poluvremena preokrenuli preko Vanakena (31-11m) i Schrijversa (41) nisu uspjeli osvojiti tri boda jer su u 78. minuti njihovi stoperi poklonili još jedan gol Sint-Truidenu koji je na kraju upisan kao autogol Ritsa.

Matej Mitrović nije konkurirao za nastup u momčadi koju s klupe vodi Ivan Leko.

Drugi Club Brugge sada ima 27 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Genka, a četiri više uz također utakmicu više od trećeg Anderlechta. Sint-Truiden je sedmi sa 18 bodova.

Jakov Filipović odigrao je čitavu utakmicu za Lokeren, a Goran Milović za Oostende u 0:0 remiju tih momčadi. Lokeren je 15. sa šest bodova, a Oostende deveti sa 15.