Velika pobjeda Zrinjskog: Željezničar pao u Mostaru

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog u Mostaru su savladali Željezničar rezultatom 2:1.

Problemi za domaćina počeli su i prije početka same utakmice. Slobodan Jakovljević bio je najavljen u početnoj postavi, ali se ozlijedio na zagrijavanju, pa je na njegovo mjesto uskočio Tomislav Barbarić.

Uoči početka derbija održala se minuta šutnje u sjećanje na tragično nastradalog igrača Gorana Markovića.

Obje momčadi su napadački otvorile utakmicu. Zrinjski je dominirao u posjedu, ali prvu pravu priliku imao je Željezničar u 19. minuti. Okliznuo se Barbarić, a do lopte je došao Krpić kojega je na kraju Rugašević izblokirao u presudnom trenutku.

Zrinjski u 35. minuti dolazi do vodstva. Ibanez je ubacio loptu iz kornera, najviši u skoku bio je Gojković koji je spustio loptu u peterac, a nju je u mrežu zakucao Petar Kunić.

Domaćin je i nakon postignutog gola nastavio s napadima. Pokušavali su Ibanez i Lendrić, ali se rezultat do kraja poluvremena nije mijenjao.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 56. minuti, Željezničar dolazi do izjednačenja. Veselinović je prošao po lijevoj strani i ubacio za Štilića koji pogađa za 1:1.

Priliku za potpuni preokret gosti su imali deset minuta kasnije, ali Štilić pogađa stativu.

Zrinjski je i nakon primljenog gola nastavio s dominacijom u posjedu i pritiscima na gol gostiju, ali nisu uspijevali ugroziti Erića, sve do 80. minute.

Rugašević je ubacio sa lijeve strane za Čurjurića koji je šutirao, a loptu na putu ka golu skreće Kunić za novo vodstvo domaćina.

Gosti su probali odmah uzvratiti preko Krpića, ali je njegov udarac obranio Brkić. Točku na “i” mogao je staviti Lendrić koji se u 86. minuti našao u velikoj prilici, ali Erić sjajno brani.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski dolazi do velike pobjede.

Mostarci se sada nalaze na petom mjestu s 23 boda, dok je Željezničar ostao na drugom mjestu s tri boda više.

Široki remizirao s Radnikom u Bijeljini

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Barišić (od 77. minute Kadušić), Ibanez (od 59. minute Stanić), Barbarić, Gojković, Rustemović, Čirjak (od 67. minute Čurjurić), Zlomislić, Rugašević, Kunić, Lendrić.

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Krpić, Zec (od 50. minute Veselinović), Stanić, Štilić, Alispahić (od 76. minute Hajdarević), Sadiković, Bojo (od 70. minute Mujezinović), Osmanković, Sipović.