Velika pobjeda Hajduka nad Interom za oproštaj od Europe

Hajduk je trijumfalno prošao kroz milansku Giuseppe Meazzu i došao na korak do senzacije! Hrabri, sjajni Splićani nadigrali su Interove zvijezde, pogocima Vukušića i Vukovića gotovo anulirali prednost koju su Milanezi donijeli iz Splita i imali prigodu i uvjerljivije poraziti talijanskog giganta. (HRsport)

Nakon 0:3 u prvoj utakmici, mnogi su Hajduk na put u Milanu ispratili bez velikih očekivanja, tek sa željom da se vrati sa što manje lopti u svojoj mreži. S Poljuda su, pak, najavljivali da na Giuseppe Meazzu ne idu turistički, nego odigrati ozbiljnu, “mušku” utakmicu.

I zaista, nisu to bile prazne riječi. Već u drugoj minuti Vuković je imao dobro situaciju u kaznenom prostoru Intera, nije se najbolje snašao. Hajduk je od prve minute krenuo bez straha, baš kao i prije tjedan dana u Splitu.

Bile je već u 6. minuti dokačila prva nevolja. Maloča i Milito snažno su se sudarili glavama, Argentinac se nakon nekoliko minuta vratio na travnjak zavijene glave, Hajdukov zapovjednik obrane morao je napustiti igru. Na njegovo mjesto ušao je Jonjić.

U 11. minuti prijeti Vukušić, na drugoj strani prvi izlet Intera u Hajdukov kazneni prostor završava gredom, nakon što se lopta odbila od Coutinhovog tijela pored istrčalog Blaževića. Mladi Brazilac nagovijestio je kako će, uz ofenzivnog Zanettija, biti najveća prijetnja za Splićane.

Od 19. do 22. minute lopta je kružila oko Interovog kaznenog prostora. Najprije je Oremuš promašio loptu na oštar ubačaj Vršajevića, pa je Vuković pucao preko gola, da bi u 22. minuti nakon prekršaja Samuela upravo na Vukoviću Hajduk dobio idealnu prigodu za vodstvo. Kazneni udarac je Ante Vukušić sigurno spremio u mrežu, Hajduk je poveo na Giuseppe Meazzi!

[youtube id=”FgIwRPYrpP4″ width=”600″ height=”350″]

Oko 4.000 Hajdukovih navijača grmjelo je s tribina milanskog stadiona, slavilo se vodstvo protiv velikog protivnika, a samo dvije minute kasnije moglo se vodstvo i udvostručiti. Vuković je sjajno proigrao Milića, ovaj je izašao sam ispred Handanovića i pokušao mu provući loptu kroz noge, no slovenski vratar sjajno reagira i sprječava još veću senzaciju na Giuseppe Meazzi.

Udario je adrenalin u glavu Hajdukovim igračima, ali i navijačima. Inter je uzvraćao preko Coutinha i Milita, izbjegli su nekoliko puta Interovi napadači zaleđe splitskih obrambenih igrača, no nisu uspijevali provući loptu pored Blaževića. Milito je u sučevoj nadoknadi prvog dijela bio oči u oči s Hajdukovim vratarom, no kut je bio prevelik i Hajduk je na odmor otišao s prednošću.

Još jednom, lijepo je zabilježiti za povijesne knjige, na poluvremenu na Giuseppe Meazzi, Inter – Hajduk 0:1!

Očekivao se još jači pritisak Intera na otvaranju drugog dijela, no prvu veliku prigodu opet je imao Hajduk. Vukušić je izbio oči u oči s Interovim vratarom, ali Handanović sjajno reagira i još jednom spašava svoju momčad.

No, u 58. minuti mogao je samo pogledom pratiti loptu Ivana Vukovića prema svojoj mreži. Fantastičan, prekrasan poluvolej Hajdukovog napadača iz srca kaznenog prostora u dalji kut i Hajduk je stigao samo na korak od senzacije i produžetaka na San Siru!

[youtube id=”Q4z277OGYZ4″ width=”600″ height=”350″]

Inter je pokušavao sve, pokušao je pritisnuti Hajdukovce u njihov kazneni prostor, no sve su njihove napade Hajdukovi defanzivci uspješno rješavali. Ono što nisu zaustavljali stoperi, braniči ili veznjaci, kupio je vrlo sigurni vratar Blažević.
Nije ni Hajduk stajao, Splićani su stalno pogledavali prema naprijed, uz sjajno bodrenje svojih navijača s tribina tražili i treći pogodak koji bi do kraja zaokružio ovu senzacionalnu večer u Milanu. U 79. minuti Vukušić je “provozao” Ranocchiju u kaznenom prostoru i pucao u bliži kut, samo desetak centimetara dijelilo je Splićane od trećeg pogotka i produžetaka.

Kako su minute curile, sve je manje bilo straha za pobjedu, a sve više želje da se Interu zabije i treći gol i da se utakmica odvede u produžetke. Vidio je i domaći trener da je vrag odnio šalu, ofenzivnog Sneijdera zamijenio defanzivnim Silvestreom kako bi sačuvao barem onu prednost koju je donio iz Splita. A to je bio najveći mogući kompliment Hajduku.

Nisu Hajdukovci uspjeli ugurati još jednu loptu u mrežu domaćina, ali velika, povijesna predstava večer Hajduka neće biti nimalo umanjena zbog toga.

Hajduk je sinoć osvjetlao svoj obraz i obraz hrvatskog nogometa. Bila je to večer koja će se prepričavati još godinama, desetljećima…