Velež ponovno bolji od Želje: Mostarski gradski derbi u finalu Kupa

Velež će braniti naslov pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine i to u finalu protiv najvećeg rivala, mostarskog Zrinjskog.

Velež je u Mostaru izborio 1:0 prednost protiv Željezničara, a obranio ju je na Grbavici slavivši s 2:1.

Željezničar nije mogao zamisliti bolje otvaranje. Igrala se šesta minuta kada je Omar Beća pogodio za veliko slavlje domaćih navijača. No, samo deset minuta kasnije Velež je izjednačio, a nakon kornera pogodio je Denis Zvonić.

U drugom dijelu Velež je bio bolja momčad i to potvrdio u 72. minuti, piše Bljesak.info.

Nermin Haskić proigrao je Nemanju Anđušića, a ovaj je majstorski svladao Bendera za 2:1.

Tako je Velež drugu godinu zaredom izborio finale koje će se drugu godinu zaredom igrati na zeničkom Bilinom Polju.

Bit će to pravi spektakl jer će to biti prvi slučaj da će mostarski rivali igrati jednu službenu utakmicu na neutralnom terenu.

Finale se igra 17. svibnja kada ćemo doznati hoće li Velež obraniti naslov ili će Zrinjski slaviti duplu krunu.