Velež pobijedio Sarajevo i došao mu na bod

Velež je pobijedio Sarajevo 1:0 u derbiju 16. kola Premijer lige BiH igranom u petak navečer na stadionu Rođeni u Mostaru.

Sarajevo je nešto bolje krenulo, ali već nakon desetak minuta Velež je preuzeo inicijativu i počeo je stvarati poluprilike pred golom gostiju. No, Sarajevo se solidno branilo, pa utakmica i nije obilovala prevelikim brojem prilika i uzbuđenja i bila je gotovo na razini uspavanke.

Tek bi povremeno udarci s udaljenosti ili ubačaji sa strane napravili malu pometnju pred nekim od golova. Tek u 33. minuti Velež je pucao u okvir gola, ali je Šahinović bez problema zaustavio loptu nakon udarca Suljića.

Novu priliku Velež je imao u 40. minuti, kada je snažan udarac Vehabovića s udaljenosti ponovno zaustavio Šahinović, a bila je to ujedno i posljednja prilika u jako nesadržajnom prvom dijelu. Drugo poluvrijeme je ipak bilo dosta bolje, piše Sport1.

Krenulo je novim pokušajem Veleža s udaljenosti, a opet je Šahinović uspio zaustaviti loptu, da bi nekoliko minuta kasnije bio izblokiran Peco, nakon lijepog ubačaja Oreča poslije prodora. Šahinović je bio uspješan i u 60. minuti kada je poslije sjajnog prodora i ubačaja Oreča probao Šikalo, ali bila je to najava onoga što će se uskoro dogoditi.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli FK Velež Mostar (@fk_velez)

U 65. minuti, lopta je nakon centaršuta Šturma s lijeve strane zakačila Beganovića i promijenila smjer, malo zbunivši time obranu Sarajeva. To je na najbolji mogući način iskoristio Edo Vehabović, koji je zatresao mrežu Sarajeva za veliku radost domaće publike.

Pokušalo se Sarajevo izmjenama vratiti u igru, i uspjelo je doći do inicijative, ali dijelom i zbog činjenice da je Velež odlučio voditi puno više računa o svom golu. Iz takve igre, Sarajevo je stiglo do pogotka u 79. minuti. Renan je poslao dijagonalnu loptu do Beganovića, ovaj od prve spušta do Kyeremeha, a krilni igrač Sarajeva pogađa mrežu Veleža. Međutim, gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije i Velež je zadržao vodstvo.

Do kraja utakmica promjena nije bilo i Mostarci dolaze do važne pobjede u borbi za Europu te su trenutačno četvrti s 30 bodova dok za Sarajevom zaostaju samo bod.