Velež odnio bodove s Pecare u izravnom dvoboju za Europu

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su u jednom od derbija 26. kola Premijer lige BiH od mostarskog Veleža s rezultatom 0:2.

Kako se očekivalo tako se i dogodilo. Na Pecari je odigran vrlo neizvjestan hercegovački derbi između Širokog Brijega i Veleža. Dvije vrlo izjednačene momčadi, koje ove sezone pružaju vrlo kvalitetan nogomet, izravni su konkurenti za Europu i zbog toga je ova utakmica bila prevažna za obje momčadi.

Otvaranje je bilo vrlo uzbudljivo. Već u drugoj minuti Široki je zaprijetio preko Ikića, ali Bogdanović je bio siguran.

Već u idućem napadu, gosti iz Mostara stižu u vodstvo. Nakon proigravanja Brandaa, u šesnaestercu domaćih Nemanja Anđušić koristi smušenost obrane Širokog i šalje loptu u mrežu.

Pogodak gostiju šokirao je domaće pa im je trebalo nekoliko minuta da se priberu. U 19. minuti igrači Širokog su tražili jedanaesterac nakon igranja  rukom Daria, ali sudac Grbić se nije oglasio.

Mostarci su ranoj fazi utakmice stigli u vodstvo

Velež je u 25. minuti zaprijetio preko Georgijevića, ali njegov udarac je otišao preko gola domaćih. A samo tri minute kasnije, nakon ubačaja Stanića iz slobodnog udarca, Široki je stvorio dvije stopostotne prigode. Prvo je šutirao Zachara, a nakon odbijene lopte i Ikić, ali Bogdanović je oba puta fantastično obranio i spasio Mostarce.

Do kraja poluvremena tempo igre je opao, a Široki je dominirao u posjedu lopte, ali nije uspijevao biti konkretan pred golom Bogdanovića. S druge strane igrači Veleža su vrebali kontranapade, a koristili su i svaku prigodu za krađu vremena. S vodstvom gostiju otišlo se i na poluvrijeme.

Ikić je kod domaćih bio najkonkretniji

Igra na početku drugog dijela uglavnom se odvijala na sredini terena uz veći posjed Širokog. Domaći prvi put ozbiljnije prijete u 54. minuti preko Vukoje. On se dobro oslobodio čuvara, ali mu je udarac izblokiran. Šest minuta kasnije iz daljnije šutira Zachara, ali Bogdanović sigurno brani. Nešto kasnije Marko Jurić nakon kornera šutira glavom pored gola.

U 77. minuti gosti su imali veliku prigodu za riješti pitanje pobjednika. Stipe Jurić je samo dvije minute nakon što je ušao u igru nepotrebno srušio Zeljkovića u šesnaestercu domaćih i sudac Grbić je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Brazilac Brandao, ali njegov udarac sjajno je pročitao Miškić i vratio je nadu domaćima da mogu nešto napraviti u ovoj utakmici.

Karačić: Preuzimam odgovornost, uprava će odlučiti što dalje; Dudić: Malo više smo željeli pobjedu

Široki je nakon toga krenuo na sve ili ništa, ali dobro organizirani Velež je odolijevao napadima domaćih. U 82. minuti iz daljine je silovito zaprijetio Stanić, ali Bogdanović je još jednom sjajno obranio.

U sudačkoj nadoknadi Šabić je prvo izgubio loptu i potom skrivio novi jedanaesterac, nakon što je srušio Ovčinu. Ovaj put odogovornost je preuzeo kapetan gostiju Denis Zvonić, a on je za razliku od Brandaa bio siguran realizator i postavio je konačnih 0:2 za Velež.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 91. Šabić), M. Jurić, Musa, Čuljak (od 91. Mašić), Stanić, Begić, Vukoja (od 74. S. Jurić), Jurilj (od 80. Maganjić),  Ikić, Zachara

VELEŽ: Bogdanović, Ćosić, Zeljković, Cheshmedjiev (od 58. Zvonić), Ferreyra, Radovac, Hasanović (od 68. Osmić), Vehabović (od 85. Behram), Anđušić (od 84. Pršeš), Brandao, Georgijević (od 58. Ovčina)