Nogometašice Širokog pobijedile Brotnjo i osigurale plasman u doigravanje za PLBiH

Nogometašice Širokog Brijega rutinski su s rezultatom 0:3 slavile na čitlučkim Barama protiv ŽNK Brotnja. S ovom pobjedom osigurale su prvo mjesto u Prvoj ženskoj ligi FBiH – skupina Jug kolo prije kraja, odnosno plasman u doigravanje za Premijer ligu BiH.

Branka Bagarić u 22. i 56. minuti te Anđela Bošnjak u 76. minuti pogodile su mrežu domaćega Brotnja i donijele Širokobriježankama vrijednu pobjedu.

Nakon što se odigraju i posljednje utakmice u ovoj skupini, uslijedit će dogiravanje za ulazak u Premijer ligu.

Širokobriježanke u polufinalu idu na ŽFK Sana iz Sanskog Mosta, dok će drugi par biti ŽFK Sloboda Tuzla i ŽFK Libero iz Goražda.

U polufinalu se igra jedna utakmica, a domaćin će se odrediti ždrijebom. Pobjednici ovih susreta idu u finale gdje će se igrati dvije utakmice, a domaćin prve utakmice će biti odlučen voljom ždrijeba. Pobjednik doigravanja osigurat će plasman u Premijer ligu.

Plasman u doigravanje odlučile su obilježiti odlaskom u Međugorje

Dodajmo kako su Širokobriježanke nedjeljni dan nakon pobjede nad Brotnjom iskoristile za odlazak u Međugorje gdje su se zahvalile Bogu za uspješne rezultate.