Karačić: Preuzimam odgovornost, uprava će odlučiti što dalje; Dudić: Malo više smo željeli pobjedu

Nogometaši Veleža s rezultatom 0:2 slavili su na Pecari protiv domaćeg Širokog Brijega.

Mostarcima će ova pobjeda biti snažan vjetar u leđa u borbi za Europu, dok s druge strane Širokobriježani više ne ovise sami od sebe.

Nakon utakmice u press centru stadiona Pecara održana je konferencija za medije na kojoj su obratili domaći trener Toni Karačić i gostujući Feđa Dudić.

Prvo što bih iskoristio priliku je čestitati Veležu na pobjedi, a kad otvoriš loše utakmicu i praktično iz prvog napada primiš gol, sigurno da to nije bilo dobro otvaranje po nas. S prvim poluvremenom na kraju ja sam bio dosta zadovljan kako smo igrali, osim tog primljenog gola. Imali smo dobar protok, dobru kontrolu, iskreirali smo dobrih situacija, imali jednu ili dvije prigode za gol, a nažalost nismo ga postigli. U drugom poluvremenu nije bio kvalitetan protok lopte, cirkulacija s jedne na drugu stranu, u ritmu smo dosta slabi, iako smo igrali na protivničkoj polovini nismo napravili neke kvalitetnije šanse i na kraju napravili dva penala i izgubili utakmicu, rekao je u uvodu trener domaćih Toni Karačić pa potom nastavio:

Na nama je da ovo prespavamo i da vidimo što i kako dalje. Imamo još sedam kola, moraju se neke stvari odrediti i od vrha kluba da znamo što nam je činiti i po pitanju mene osobno i igrača. Ja sam preuzeo inicijativu kad sam došao na klupu i rekao da se ovaj klub uvijek mora boriti za trofeje i stojim iza toga. Bili smo u igri i sada smo u igri za nešto napraviti. Uprava se treba oglasiti i preuzeti odgovornost. Sigurno da i ovi igrači mogu bolje, ja preuzimam dio odgovornosti, a ovu utakmicu Velež je pobijedio spretno i još jednom im čestitam. A ove neke stvari treba naglasiti i podvući i vidjeti što dalje, rekao je Karačić o svojoj odgovornosti i tako nagovijestio da je moguć i njegov odlazak s klupe Plavo-bijelih.

Europa po njemu još uvijek nije nedostižna.

Mislim da Europa za nas nije još uvijek nedostižna, ima još sedam utakmica, a iskreno neće nitko nikoga tako lako dobivati bilo kod kuće bilo u gostima. Treba se boriti do kraja, to je i sportski i na takav način treba pristupati poslu. Ne mislim da je još išta gotovo jer je puno bodova u igri i mislim da će tu biti još prilika, tko bude spretniji i kvalitetniji na kraju će doći do tog cilja, kazao je.

Karačić je nagovijestio mogući odlazak s klupe Širokog

Na novinarsko pitanje jesu li ovakve utakmice veliko iskustvo za njegovu mladu momčad Karačić je rekao:

A čujte, protječe nam vrijeme. Nije ovo toliko ni mlada momčad, nama je osnovni problem što imamo velik broj igrača što su otišli, i tako velika cirkulacija igrača kroz momčad sigurno da je to teško, kako nama tako i njima. Treba se to ustaliti, treba vremena da neki automatizmi u igri budu kvalitetniji kako ofanzivno tako i defanzivno. Velik je tu broj igrača koji i nemaju previše nastupa u Premijer ligi i za to treba vrijeme dok se oni svi adaptiraju. Nama je vrijeme dugoročno saveznik, ali veliko je pitanje hoće li nam rezultat biti saveznik. Ipak, ja igračima nemam što za prigovoriti niti to želim. Uvijek sam apostrofirao kako oni kvalitetno rade i daju svoj maksimum, ja bih volio da može drugačije, ali to je tako, podvukao je Karačić.

Na ponovljeno pitanje je li ranije nagovijestio da svoju funkciju daje na raspolaganje klupskom rukovodstvu rekao je:

Naravno da dajem. Rekao sam da se uprava treba oglasiti, ovdje se isključivo ja oglašavam. Mislim da se trebaju oglasiti i po pitanju i mene, po pitanju igrača, po pitanju cilja. I kad sam sjeo na klupu rekao sam svoj cilj, a to je da se ovaj klub uvijek mora boriti za trofeje. Mi smo i sada u nekoj igri, ali ja apsolutno ne bježim od svoje odgovornosti, zaključio je Karačić.

Dudić: Prvi put od formiranja Premijer lige Velež je pobijedio na Pecari

Puno zadovoljniji mogao je biti trener gostiju Feđa Dudić.

Feđa Dudić

Moram čestitati svojim momcima na htijenju, zalaganju i želji i na kraju nam je za to došla nagrada. Samim time što Velež nikad od osnivanja Premijer lige nije ovdje pobijedio, ta pobjeda dobiva još više na značenju. Utakmica je odlično otvorena, za poželjeti po nas. Dali smo gol u drugoj minuti i onda smo jednostavno nestali s terena. Široki je bio puno bolji do neke 35. minute, mi smo visili u zraku. Imali su posjed, kontinuirani napad, stopostotnu priliku gdje nas je golman spasio.Nismo bili dobri u defanzivnom bloku, izlazak Stanića na stranu nismo dobro pratili, Begić nam se zavlačio u sredini s Vukojom, i imali smo dosta problema, kazao je uvodu Dudić i nastavio:

Međutim, izdržali smo do poluvremena, a na poluvremenu smo dogovorili da moramo ići i po drugi gol, svjesno da prepustimo posjed Širokom, da mi tražimo prigodu iz kontranapada. Drugo poluvrijeme smo dobro iskontrolirali, Široki nije imao niti jednu stopostotnu prigodu, mi smo dobili dva penala, jedan realizirali, jedan nismo i na kraju kad se sve zbroji, opet kad postigneš dva pogotka na gostovanju, makar je mogao biti i drugačiji rezultat, reći ću da smo zasluženo pobijedili. Možda smo to malo više željeli i borili se. Širokom čestitam na gostoprimstvu i želim im sreću u nastavku prvenstva, zaključio je Dudić.