Velež demolirao Tuzlu i zakoračio u finale Kupa

Nogometaši Veleža pobijedili su Tuzlu City 4:0 u prvom susretu polufinala Kupa BiH igranom u srijedu navečer u Mostaru.

Četiri dana nakon nakon što su u prvenstvu poraženi od Zrinjskog (5:0), Tuzlaci su doživjeli još jedan težak udarac.

Rođeni su poveli u 9. minuti nakon velike pogreške obrane Tuzle, koja je izgubila loptu u svom šesnaestercu, a strijelac je bio Alen Dejanović.

Slična situacija viđena je i u 28. minuti. Ponovno su gosti izgubili loptu pred svojim šesnaestercem, a tu je grešku kaznio Đani Salčin pogodivši s desetak metara za 2:0.

Treći gol također je pao nakon što su Tuzlaci izgubili loptu na sredini terena. Nermin Haskić dugom loptom gurnuo je u šansu Nemanju Anđušića koji je lobom svladao gostujuće vratara za 3:0.

I u nastavku Velež je bio daleko bolja momčad, a svoju dominaciju na terenu Rođeni su potvrdili u 65. minuti drugim pogotkom Dejanovića za konačnih 4:0.

Uzvratni susret na rasporedu je 20. travnja.