Velež bolji od Krupe, Sloboda pobijedila Mladost

Velež je u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine svladao Krupu s 2:1.

Brandao u 22. minuti dobro prati akciju svoje momčadi nakon kornera i zatim preciznim udarcem matira protivničkog čuvara mreže za prednost od 1:0.

Samir Radovac u 50. minuti povećava na 2:0, ali se Krupa vrlo brzo vraća u utakmicu.

Samo tri minute kasnije gosti postižu gol za 2:1. Zeljković ruši Mandića u kaznenom prostoru, sudac Njegomirović je pokazao na bijelu točku, a precizan s nje je Nikola Dujaković.

Velež je od 77. minute igrao s igračem manje. Melvin Osmić je dobio drugi žuti karton te je morao napustiti teren, ali se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao.

Sloboda je na Tušnju s 1:0 pobijedila Mladost Doboj Kakanj.

Jedini gol na utakmici postigao je Fedor Predragović na ubačaj Amara Beganovića u 33. minuti. Gosti su posljednjih 10 minuta igrali i s igračem manje jer je isključen Šarić.

Ovo su velika tri boda za Tuzlake u borbi za ostanak. Subotnjom pobjedom su preskočili Mladost i pobjegli na osam bodova od zone ispadanja.