Važna pobjeda za Zrinjski: Plemići nakon preokreta slavili nad Slobodom

Nogometaši Zrinjskog su nakon velikog preokreta u Mostaru pobijedili momčad Slobode s rezultatom 3:1 u sklopu 23. kola m:tel Premijer lige BiH.

Sloboda je u Mostar došla pod vodstvom novog trenera Mladena Žižovića, koji je u prvoj polusezoni vodio upravo Zrinjski. A Zrinjski je s druge strane imao dosta problema u kadru, jer je najbolji igrač Nemanja Bilbija bio ozlijeđen, a s druge strane udarni trojac u obrani Jakovljević, Magdić i Gačić nije također mogao nastupati što zbog ozljeda, što zbog kartona.

To su ključna dva razloga koji su uoči utakmice jamčili da Mostarce ne čeka nimalo lagan posao, a to se potvrdilo već u prvoj minuti.

Mujagić je uzeo loptu mladom Krešiću, koji je napravio veliki kiks, a nogometaš Slobode (nekada nastupao i za Zrinjski) lagano pogodio za vodstvo svoje momčadi i velik šok u samom početku utakmice za Plemiće.

Zrinjskom je nakon početnog šoka dugo trebalo da uspostavi pravu inicijativu i kontrolu igre, a već u devetoj minuti moglo je biti i 0:2 za Slobodu da je Mišković bio precizniji, međutim njegov udarac glavom završio je za malo pored gola gostiju.

Zrinjski je prvu pravu priliku u prvom poluvremenu imao preko Juranovića tek u 33. minuti. Krilni igrač Zrinjskog šutirao je glavom nakon ubačaja iz kuta, ali njegov udarac s gol linije izbija Islamović. Do kraja prvog poluvremena dva pokušaja imao je Bašić, koji je ove subote zaigrao u prvih 11 na polušpici umjeto Bilbije. Jednom mu je obranio Golubović, a drugi udarac je otišao pored gola.

Trener Mostaraca, Sergej Jakirović je odmah na poluvremenu izvršio dvije izmjene koje su se pokazale ključne za preokret. Umjesto Krešića i Filipovića, u igru su ušli Ibanez i Ivančić.

Zrinjski je nakon toga krenuo puno odlučnije prema golu Tuzlaka, a terenska nadmoć se isplatila u 57. minuti kada su stigli od izjednačenja. Bila je to prava školska akcija, a nakon ubacivanja Bašića za 1:1 pogađa Josip Ivančić koji je ušao u nastavku.

Isti igrač u velikom naletu Zrinjskog samo četiri minute kasnije donosi potpuni preokret. Ovaj put je asistirao Juranović, a Ivančić je glavom pospremio loptu u mrežu.

Treći gol za Mostarce pao je u 76. minuti, a s njime su bile ugašene sve nade Tuzlaka da mogu do iznenađenja. Ovaj put Ivančić je loptu glavom spusio za Dragana Juranovića, čiji udarac ka golu mijenja smjer i završava u mreži.

ZRINJSKI:  Soldo, Ćorluka, Pušić, Krešić (od 46. Ibanez), Bekić, Zlomislić, Enin, Bašić (od 84. Ljubić), Filipović (od 46. Ivančić), Juranović (od 87. Marušić), Mašić

SLOBODA: Golubović, Devedžić, Beganović, Husejinović, Islamović, Kurtalić, Maksimović (od 71. Resić), Avdić (od 75. Mehmedović), Mišković (od 75. Alić), Predragović, Mujagić (od 61. Osmić)

Kiks Veleža protiv Radnika, Borac minimalno protiv Mladosti

Ove subote odigrane su još dvije utakmice 23. kola Premijer lige BiH.

Velež je u Mostaru napravio kiks u borbi za Europu protiv bijeljinskog Radnika, s kojim su remizirali uz rezultat 2:2.. Gosti su poveli preko Jelića iz jedanaesterca u 26. minuti.

Mostarcima izjednačenje donosi Radovac u 40. minuti. Bijeljinci potom opet dolaze u vodstvo, i to u 70. minuti preko Gogića, a konačnih 2:2 postavlja Georgijević iz novog jedanaesterca na utakmici u 78. minuti.

U Banjoj Luci Borac je s minimalnih 1:0 slavio nad momčadi Mladosti DK. Strijelac je nakon velike greške obrane gostiju bio Subić u 68. minuti susreta.