Važna pobjeda Širokog protiv Slobode na Pecari

HKK Široki pobijedio je rezultatom 98:90 momčad OKK Sloboda Tuzla na Pecari u 17. kolu ABA 2 lige igranom u čevrtak.

Široki je sjajno ušao u ovaj susret. Prvu četvrtinu izabranici Hrvoja Vlašića odigrali su odlično i četiri minute prije kraja dolaze do dvoznamenkaste prednosti (18:8) koju su do kraja povećali na 27:15.

Pogledajte sjajno zakucavanje Matea Drežnjaka protiv Slobode

Drugu četvrtinu domaćini opet otvaraju bolje i nastavljaju svoju dobru igru. Uvjerljivu razliku držali su do sredine četvrtine kada su stali sa svojom igrom, a gosti su se s druge strane probudili i došli i do -3.

Široki pred kraj prvoga poluvremena opet pojačava i na odmor se otišlo s prednošću domaćih 50:42.

Treća četvrtina nastavljena je u istom ritmu. Široki je držao sigurnu prednost i Sloboda nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti i u posljednji period igre domaćini ulaze s 12 poena prednosti.

Filip Kraljević s 28 poena bio je najefikasniji u ovom susretu

U posljednjoj četvrtini Sloboda smanjuje na -5 četiri minute prije kraja, ali Širokobriježani su uspješno priveli utakmicu kraju i slavili 10. važnu pobjedu u ABA 2 ligi.

U redovima Širokog istaknuli su se Kraljević 28 poena i 9 asistencija, M. Drežnjak 24, Zubac 13 i 11 skokova, D. Drežnjak 12 i 11 skokova, dok su kod gostiju najefikasniji bili Gregg sa 17 i bivši igrač Širokog Robert Rikić sa 16.