Vatreni u završnici ispustili pobjedu protiv Slovenije

Hrvatska nogometna reprezentacija remijem je otvorila seriju utakmica u 2022. godini.

U prijateljskoj utakmici protiv reprezentacije Slovenije, odigranoj u katarskoj Dohi, Vatreni su vodili do samog kraja, ali Slovenci su u sudačkoj nadokandi izjednačili i završilo je 1:1.

Hrvatska je premijerno u mandatu Zlatka Dalića zaigrala u novoj formaciji 3-5-2, s kojom hrvatski izbornik želi dobiti nove opcije u igri. A za premijerno izadanje nije to izgledalo nimalo loše, dapače, ostavljen je solidan dojam.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta niskom ritmu bez prevelikih uzbuđenja sve do 40. minute. Ćaleta-Car je uputio jednu dugu loptu iz posljednje linije, slovenski stoper Brekalo je ne čita najbolje, a to znalački koristi Andrej Kramarić koji je posprema u mrežu za vodstvo Hrvatske.

Vatreni su još do kraja poluvremena stvorili nekoliko izglednih situacija preko Perišića na lijevoj strani, ali rezultat se nije mijenjao.

Zlatko Dalić i njegov stručni stožer mogu biti zadovoljni (Foto: Igor Kralj/Pixsell)

U drugom poluvremenu Vatreni su zaigrali puno bolje, stvorili niz izglednih prigoda pred golom Oblaka, no, nisu mogli doći do drugog gola.

A u završnici su do gola mogli i Slovenci nakon jednog prekida, ali Gvardiol je dva puta izbio loptu s gol linije u istom napadu. Ipak, kako nisu uspjeli tada, uspjeli su u sudačkoj nadoknadi. Jaka Biol je glavom poslao loptu iza gol linije nakon ubačaja iz kuta za 1:1 na semaforu.

Iako Slovenija nije protivnik top razine i nije ostvarena pobjeda, hrvatski navijači mogu biti zadovoljni igrom reprezentacije, jer bila je ovo dobra provjera za Ligu nacija u lipnju i rujnu i naravno u pripremi Svjetskog prvenstva u Kataru koje počinje u studenom.

Dodajmo kako je ovaj remi vrlo važan za Hrvatsku jer je s njim i teoretski osigurala mjesto u drugoj jakosnoj skupini prilikom ždrijeba za skupine u Kataru.

Hrvatsku na katarskoj turneji očekuje još dvoboj protiv reprezentacije u Bugarske. A taj susret je na rasporedu u utorak.

HRVATSKA: Livaković,  Ćaleta-Car (od 73. Vida), Pongračić, Gvardiol, Juranović, Modrić (od 69. Pašalić), Jakić, Kovačić (od 69. Majer), Perišić (od 73. Oršić), Kramarić (od 73. Vlašić), Budimir (od 69. Livaja).

SLOVENIJA: Oblak, Blažič, Bijol, Brekalo,  Karničnik, Čerin (od 63. Stanković), Kurtić, Sikošek, Zajc, Lovrić (od 63. Verbić), Šporar (od 63. Šeško)