Vaterpolisti Hrvatske na startu Svjetskog prvenstva deklasirali Amerikance

U utakmici 1. kola skupine D Svjetskog prvenstva u Budimpešti vaterpolisti Hrvatske su svladali SAD sa 12:7 (3:1, 4:2, 3:1, 2:3) i time su napravili prvi korak ka osvajanju vodećeg mjesta u skupini koje vodi direktno u četvrtfinale.

Iako je utakmica počela vodstvom Amerikanaca, vrlo brzo su stvari postavljene na svoje mjesto. Dva pogotka Vukičevića i jedan Lončara omogućili su Hrvatskoj da prvu četvrtinu završi sa vodstvom 3:1.

Odmah na startu druge četvrtine pogađa Luka Lončar, a na polovici te dionice Fatović iz kontranapada povisuje na 5:1.

Nakon pola susreta Barakude su vodile sa 7:3, a kada je 2 minute i 20 sekundi prije kraja treće četvrtine Javier Garcia pogodio za 9:3 bilo je jasno da je Hrvatska upisala prvu pobjedu na SP.

Hrvati su do kraja utakmice lakoćom kontrolirali rezultat, a najefikasniji u našim redovima bili su Javier Garcia i Luka Lončar sa po četiri pogotka.

Kod Amerikanaca najbolji su bili Cupido i Bowen sa po dva gola.

Sljedeću utakmicu vaterpolisti Hrvatske igrat će u srijedu protiv Rusije (13,30 sati), a natjecanje u skupini završit će u petak u dvoboju s Japancima (13,30 sati).

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 1, Lončar 4, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 2, Bušlje, Sandro Sukno, Krapić, Šetka, Javier Garcia 4, Marcelić.

SAD: Baron, Hooper 1, Carniglia, Obert 1, Hallock, Cupido 2, Dunstan, Marko Vavić 1, Bowen 2, Ramirez, Roelse, Irving, Holland.

IGRAČ VIŠE: Hrvatska 3-7, SAD 3-7.

PETERCI: Hrvatska 0-0, SAD 0-0.