Varaždin šokirao Hajduk

U susretu 29. kola Prve HNL Hajduk je u utorak na Poljudu protiv Varaždina, koji se bori za ostanak, izgubio s 2-3, s tim da su gosti na poluvremenu vodili 3-0.

U prvih 45 minuta briljirao je varaždinski napadač 23-godišnji Kolumbijac Jorge Obregon, koji je u 19. minuti poveo kontranapad i potom uposlio Domagoja Drožđeka, koji je pogodio za 1-0.

Vodstvo gostiju povećao je u 24. minuti Petar Mamić, koji je sa 22 metra zatresao mrežu. Obregon je kreirao i akciju u 40. minuti, a strijelac je opet bio Drožđek.

Neočekivani poraz Hajduka ublažili su u 49. minuti 18-godišnji Mario Vušković te Mijo Caktaš u 74. minuti.

U dvoboju momčadi koje se bore za ostanak Istra 1961 je na stadionu Aldo Drosina protiv zaprešićkog Intera slavila s 2-0 golovima Petra Bosančića (6) i Šime Gržana u 34. minuti iz penala.

Ovo je bilo prvo kolo nastavka prvenstva nakon korona-pauze na kojem su mogli biti navijači na tribinama, pa se na stadionu Aldo Drosina okupilo oko 1.000 gledatelja, dok na Poljudu nije bilo navijača zbog kazne Hajduku.