Uvjerljiva pobjeda vaterpolista Hrvatske nad Grčkom za četvrtfinale EP-a

U prvom pravom ispitu na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Barceloni hrvatski su vaterpolisti dokazali da su pravi – posve su Hrvati nadigrali Grke i lakoćom izborili prvo mjesto u skupini C, mjesto koje vodi izravno u četvrtfinale natjecanja.

Sjajna je bila hrvatska obrana, pogotovo protiv igrača više, kojeg su Grci imali u gotovo svakom napadu. Sjajan je bio i Marko Bijač na golu, odlično su svi momci igrali obranu, a pridodamo li tome iznimno raspoložene Xavija Garciju i Antu Vukičevića u napadu, jasno je zašto pobjeda Hrvatske niti u jednom trenu nije dovedena u pitanje, navodi Sportnet.hr.

Nakon laganih pobjeda protiv Nizozemske i Turske momci Ivice Tucka pravi su ispit položili čistom peticom, utakmica je završila 11:7, a teško se oteti dojmu da su se Hrvati i dozirali kad je utakmica riješena.

Grci će u dodatno razigravanje za četvrtfinale, dok Hrvatska čeka svog protivnika u četvrtfinalu. Pobjednik kvalifikacijske utakmice za četvrtfinale između drugoplasirane reprezentacije iz skupine B i trećeplasirane momčadi iz skupine D igrat će protiv Hrvatske. Izgledno je kako će dalje drugoplasirana momčad skupine B, koju ćemo saznati kasnije večeras, nakon dvoboja Španjolske i Crne Gore.

Već u prvoj minuti golom Xavija Garcije Hrvatska je povela, da bi Luka Lončar ubrzo povisio na 2:0. Sjajno je branio Bijač i nije kapitulirao u prvoj dionici igre, koja je završila 2:0.

Malo su se opustili Hrvati u drugoj četvrtini, počeli su zabijati i Grci, ali Vukičević triput pogađa, Xavi i Maro Joković po jednom, na odmor se otišlo s prednošću Hrvatske od 7:4.

Stisnuli su gas hrvatski vaterpolisti u trećoj četvrtini i s 3:1 riješili sve dvojbe oko pobjednika. Zabijali su Šetka, Xavi Garcia i Macan.

Kada je Xavi na otvaranju posljednje dionice igre zabio golčinu za 11:5 bilo je jasno kako će Hrvatska izravno u četvrtfinale. Opustili su se Hrvati pa su do kraja Grci dvama golovima ublažili poraz, završilo je 11:7.

Xavi je s četiri gola predvodio Hrvatsku, tri je dodao Vukičević, po jednom su grčku mrežu tresli Macan, Lončar, Joković i Šetka.

Najbolji su kod Grka sa po dva pogotka bili Genidounias, Dervisis i Gounas.