Utakmica karijere za Montellu: Sevilla nadigrala United na Old Traffordu

U uzvratnoj utakmici osmine finala na Old Traffordu Sevilla je pobijedila Manchester United rezultatom 1:2 i time izborila četvrtfinale Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme, možda i očekivano, bilo je taktička borba dvaju stratega Mourinha i Montelle. Sevilla je svojom visokom postavom u samom početku utakmice iznenadila izabranike Josea Mourinha i iako su obje momčadi ušle oprezno u ovaj susret, gostujuća momčad preuzela je kakvu-takvu inicijativu.

Gosti su dobro kreirali svoju igru i lakše su dolazili do protivničkoga šesnaesterca. Obrana Uniteda radila je dosta grešaka na tridesetak metara ispred svoga gola, što je gostima otvaralo više mogućnosti.

U 28. minuti gosti su iz odlične tranzicije stvorili šansu, Luis Muriel primio je preciznu loptu i odmah pucao po golu, ali nije bio precizan.

U 38. minuti jedinu pravu šansu za United dobio je Marouane Fellaini koji se našao sam u šesnaestercu gostiju. Fellaini je pucao po sredini gola, ali golman Rico fantastično je obranio.

Šansi do kraja poluvremena nije bilo tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu potpuno drugačiju predstavu prikazale su obje momčadi. Na samom početku odličnu priliku za United ima Jesse Lingard koji je loptu poslao u lijevu stranu gola, ali Rico je upisao još jednu sjajnu obranu.

U 53. minuti sjajnu solo akciju bilježi Correa koji je prevario nekoliko protivnika, ali zatim neprecizno šutirao pored gola. Do kraja susreta ritam igre se smanjivao te je izgledalo kao da nijedna momčad ne želi preuzeti rizik.

No, onda je uslijedio šok za domaćine. Montella je pogodio s izmjenom jer u 74. minuti iz svoga prvoga kontakta s loptom pogodak je postigao Ben Yedder. Nakon odličnoga dodavanja kroz sredinu, uspješno je pronašao put do De Geine mreže i doveo tako svoju momčad do vodstva.

Samo četiri minute kasnije, Sevilla vodi 0:2. Ben Yedder se ponovno upisao u strijelce.

U 84. minuti do pogotka dolaze i domaćini. Nakon što je netom prije promašio cijeli gol, Romelu Lukaku iz prekida je pogodio za 1:2 i tako upisao svoj peti gol u Ligi prvaka.

Tri minute nakon, priliku za izjednačenje propustio je Marcus Rashford, koji je glavom pucao pokraj lijeve stative. U prvoj je minuti sudačke nadoknade Ben Yedder imao odličnu priliku jedan na jedan postići i treći gol i upisati svoj hat-trick, ali De Gea je na vrijeme istrčao i obranio.