Imperator Edin odveo Rimljane među osam najboljih u Europi

Nogometaši Rome na svom Olimpicu svladali su ukrajinski Šahtar s minimalnih 1:0 i tako se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka nadoknadivši zaostatak od 1:2 iz prvog susreta ovih dvaju protivnika.

Jedini gol postigao je Edin Džeko, stvarni imperator rimske današnjice.

Postojao je realan strah kod domaćina da zbog neiskustva igranja u ovakvom natjecanju možda neće napraviti željeni rezultat, ali ponovo su shvatili koliko im je bitan bh. reprezentativac Edin Džeko koji je svojim golom ujedno i odlučio susret.

Roma je, potpuno očekivano, krenula ofanzivno od samog starta i prvu šansu na susretu bilježimo već u 33. sekundi. U odličnoj prilici se našao upravo Džeko, međutim njegov udarac nije bio dovoljno dobar i vratar Pyatov bez problema je uhvatio loptu.

U nastavku vidjeli smo otvorenu igru s obje strane, no kako se bližio odmor Roma je bila konkretnija i opasnija, ali najveće zasluge što se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0 pripadaju obrani Šahtara koja je radila gotovo savršen posao.

U drugom poluvremenu Roma je nastavila napadati, a napadačka igra se isplatila već u 52. minuti kada rimski klub dolazi do prednosti. Džeko je iskoristio sjajnu loptu Strootmana, izašao sam na gol momčadi iz Donjecka, te rutinski pogodio za vodstvo Rome.

Deset minuta kasnije Džeko je mogao do svog drugog pogotka na utakmici. Bh. napadač je odlično gađao s vrha kaznenog prostora, ali lopta je otišla pokraj lijeve vratnice, iako su je mnogi već vidjeli u golu Šahtara.

Od 79. minute Šahtar je zbog isključenja Ordetsa imao igrača manje na terenu, pa je Roma rutinksi ovaj dvoboj privela kraju i dala do znanja kako može svima biti super nezgodan suparnik u završnici ovogodišnjega izdanja Lige prvaka.

Džeko se na terenu zadržao do 89. minute kada je ispraćen ovacijama rimsklih navijača koji nakon Francesca Tottija definitivno imaju i svoga novog imperatora.