Ukrajinci u posljednjoj minuti produžetka slomili Šveđane za četvrtfinale

Nogometna reprezentacija Ukrajine je posljednji četvrtfinalist Europskog prvenstva.

Oni su u dvoboju na stadionu Hampden Park u Glasgowu slavili nad reprezentacijom Švedske nakon drame u produžecima s ukupnim rezultatom 2:1.

U dosta tvrdom i neizvjesnom dvoboju poveli su Ukrajinci, koji su na ovom prvenstvu u grupnoj fazi osvojili samo tri boda i plasirali se u drugi krug. Zinchenko je pogodio u 27. minuti nakon proigravanja Yarmolenka.

Šveđani nakon toga preuzimaju inicijativu i dolaze do izjednačenja u 43. minuti. Forsberg je pogodio nakon dodavanja Isaka,  mora se reći i uz dosta sreće jer je lopta udarila od Zabarnija i promijenila smjer te prevarila Buschana. S tim rezultatom se otišlo i na odmor

U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata, ali posebno treba izdvojiti kako su obje momčadi u samo minutu razmaka pogodile okvir gol protivnika. Prvo je Ukrajinac Sydorchouk s vrha šesnaesterca snažno zatresao vratnicu u 55. minuti, malo kasnije na drugoj strani Forsbergov lukavi pokušaj također je zaustavila vratnica.

Nakon 90 minuta bez pobjednika otišlo se u produžetke.

Ukrajinci su od 99. minute stekli brojčanu prednost na terenu. Naime. Danielson je jako grubo startao nad Besedinom. Talijanski sudac Orsato je prvotno pokazao žuti karton, ali oglasio se VAR i Orsato je Šveđaninu dodijelio crveni karton.

Šveđani su dugo odolijevali  napadima Ukrajine i sve je izgledalo kao da ćemo gledati još jedne jedanaesterce u na ovom EURO-u u nokaut vezi. Ipak u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka je stigao pogodak i Ukrajina je mogla slaviti veliku pobjedu. Dovbyk je pogodio nakon proigravanja Zinchenka za veliko slavlje.

Ukrajinci će u četvrtfinalu u Rimu sučeliti snage s Englezima koji su malo ranije u utorak izbacili Nijemce.