U nedjelju počinju kvalifikacije za Euro 2016. u Francuskoj

U nedjelju počinju kvalifikacije za nogometno Europsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine, na kojem će prvi put nastupiti 24 reprezentacije.

U kvalifikacijama će nastupiti 53 reprezentacije, među kojima i reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja će prvi kvalifikacijski susret grupe B igrati u Zenici 9. rujna protiv Cipra.

U grupi B također će nastupiti selekcije Andore, Walesa, Izraela i Belgije.

Izabranici BiH Safeta Sušića pokušat će izboriti jedno od prva dva mjesta koja direktno vode za završni turnir EP-a.

Tri boda protiv Cipra postavljaju se kao imperativ pred najbolje bh. nogometaše i utakmicu drugog kola u Cardiffu protiv Velsa, koja je na rasporedu 10. listopada.

Favorit za osvajanje grupe A je selekcija Nizozemske, kojoj će se pokušati suprotstaviti Češka, Island, Kazahstan, Latvija i Turska.

U grupi C najbolje kotiraju branitelji naslova europskog prvaka Španjolci, koji će u grupi igrati protiv Ukrajinaca, Bjelorusa, Makedonaca, Luksemburžana i Slovaka.

Svjetski prvaci Nijemci favoriti su grupe D, u kojoj nastupaju još Gruzija, Poljska, Irska, Škotska i Gibraltar.

Engleska i Švicarska su favoriti za osvajanje grupe E, u kojoj će nastupiti i Slovenija, Estonija, Litva i San Marino.

Grupu F čine Farski Otoci, Finska, Grčka, Mađarska, Sjeverna Irska i Rumunjska, a Grci i Rumunji su najozbiljniji kandidati za prva dva mjesta.

Favoriti grupe G su Rusi i Šveđani, a račune će im pokušati pomrsiti Austrijanci, Crnogorci, Moldavci i Lihtenštajn.

Najveće šanse za plasman u završnicu EP-a iz grupe H imaju Italija i Hrvatska, pored Norveške, Bugarske, Azerbajdžana i Malte.

U grupi I nalaze se Portugalci, Srbi, Danci, Armenci i Albanci, a najveće šanse daju se Portugalu, Danskoj i Srbiji.

Direktno na završni turnir EP-a plasirat će se prvoplasirane i drugoplasirane reprezentacije iz svake grupe, te najbolja trećeplasirana reprezentacija iz svih grupa.

Ostale trećeplasirane selekcije igrat će dodatne kvalifikacije.

Parovi 1. kola

Nedjelja, 7. rujna

grupa D:
18.00 Gruzija – Irska
20.45 Njemačka – Škotska
20.45 Gibraltar – Poljska

grupa F:
18.00 Mađarska – Sjeverna Irska
20.45 Farski otoci – Finska
20.45 Grčka – Rumunjska

grupa I:
18.00 Danska – Armenija
20.45 Portugal – Albanija

Ponedjeljak, 8. rujna

grupa E:
20.45 Estonija – Slovenija
20.45 San Marino – Litva
20.45 Švicarska – Engleska

grupa C:
20.45 Luksemburg – Bjelorusija
20.45 Španjolska – Makedonija
20.45 Ukrajina – Slovačka

grupa G:
18.00 Rusija – Lihtenštajn
20.45 Crna Gora – Moldavija
20.45 Austrija – Švedska

Utorak, 9. rujna

grupa A:
18.00 Kazahstan – Latvija
20.45 Island – Turska
20.45 Češka – Nizozemska

grupa B:
20.45 Andora – Wales
20.45 BiH – Cipar

grupa H:
18.00 Azerbajdžan – Bugarska
20.45 Hrvatska – Malta
20.45 Norveška – Italija

(Fena)



Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.