U dramatičnoj završnici rukometaši Širokog pobijedili Čapljinu

Rukometaši Širokog slavili su protiv Čapljine 28:26 (16:11) u susretu 1. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Domaći rukometaši poveli su od prve minute te su prednost do poluvremena podigli na +5 (16:11). U drugom dijelu susreta gledali smo sličnu igru te su izabranici trenera Mihovila Bilaća održavali stečenu prednost, a najveća je iznosila pri rezultatu 23:17.

Uporni Čapljinci nisu posustajali te su iskoristili opuštanje domaće momčadi u završnici došavši u posljednjoj minuti na samo jedan pogodak zaostatka. 38 sekundi prije kraja gosti su imali napad za izjednačenje, no nisu ga realizirali što su iskoristili Širokobriježani koji su u posljednjim sekundama potvrdili pobjedu.

Leo Hrkać s 8 pogodaka predvodio je Široki do pobjede, a Marin Marić je pridodao 5 pogodaka. Vrijedi istaknuti učinak vratara Perkovića i Kožula koji su ”skidali” zicere u ključnim trenucima. Kod Čapljine se izdvojio dvojac Milinković i Borovina s po 7 pogodaka.

U 2. kolu HRK Široki u Tomislavgradu igra protiv RK Delminium.