U derbiju kola Sarajevo i Borac podijelili bodove

Nogometaši Sarajeva remizirali su danas na svom terenu protiv banjalučkog Borca 1:1 u derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo nije moglo bolje otvoriti današnju utakmicu jer je već u drugoj minuti bordo klub uspio doći do prednosti protiv banjalučkog kluba.

Sjajno je Šećerović poslao dubinsku loptu za Suljića, ovaj izbjegao zaleđe i postigao gol za 1:0 za ekipu Sarajeva.

Borac prvi put prijeti u devetoj minuti kada je nakon centaršuta glavom pokušao Lukić, ali je lopta otišla preko gola. Novu šansu vidjeli smo u 17. minuti, ali pred golom Borca. Varešanović je pokušao glavom, no Ćetković je sada bio siguran.

Sarajevo je do drugog gola moglo već nakon pola minute igre u drugom dijelu. Avramovski je odlično prošao po desnoj strani i uposlio Bagarića koji sa svega nekoliko metara šutira pored gola Borca. Navijači su već vidjeli loptu u golu, ali se napadač Sarajeva nije proslavio.

Kazna za velike promašaje Sarajeva stigla je u 59.minuti Lukić je sjajnim lažnjakom izbacio dvojicu igrača Sarajeva, a zatim sa nekih 15 metara pogodio suprotni ugao gola Dizdarevića za 1:1 i povratak Borca u meč.

Ekipa Sarajeva je pokušala do kraja susreta doći do nove prednosti i tri boda u ovom derbiju, ali Borac se uspio obraniti i na kraju je rezultat ostao 1:1.