Tuzla City visoko pobijedila GOŠK u Gabeli i gurnula ga u 1. ligu FBiH

U okviru 30. kola Premijer lige BiH na stadionu Perica Pero Pavlović odigran je derbi začelja, a nogometaši Tuzla Cityja svladali su GOŠK rezultatom 3:0 i gurnuli ih u Prvu ligu FBiH.

Prvih 15. minuta susreta donijelo je dobru igru gostujućeg sastava, a svoje udarce oprobali su Ubiparip, Crnkić i Trumić, ali bez opasnosti po protivnički vrata, piše Sport1.ba.

Samo sedam minuta kasnije Tuzla City je stigla do prednosti, a strijelac pogotka bio je Jovo Kojić koji je sjajno glavom pogodio za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Tuzla je prijetila preko Kojića i Nukića, ali bez uspjeha u namjeri da povećaju svoju prednost.

Odmah na startu drugog dijela Nukić je propustio priliku povisiti prednost tuzlanske momčadi, ali je nakon toga Širanović iskoristio sjajan pas Crnkića i pogodio za 2:0.

Nakon drugog pogotka Tuzla City je preko Trumića imala dvije fantastične prilike, ali njegovi udarci nisu pronašli put do gola.

Tuzlaci su u 83. minuti susreta stigli i do trećeg pogotka, a strijelac je bio Vojo Ubiparip.

S ovim porazom Gabeljani su se oprostili od Premijer lige BiH. jer tri kola prije kraja zaostaju nedostižnih 10 bodova za 10. Tuzlom City, mjestom koje jamči opstanak u ligi.

NK GOŠK: Brkić, Čolić, Nikić, Karamarko, Prskalo, Ereiz, Gržan, Đajić, Ramić, Vego i Hasanović.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Crnkić, Karjašević, Kojić, Širanović, Trumić, Stjepanović, Hasanović, Nukić, Ubiparip i Zlatković.