Cindrić i Kielce ostavili bogati PSG bez final foura

Najskuplja momčad u povijesti rukometa ponovno se oprostila od Lige prvaka, sada u četvrtfinalu. PSG je poslije poraza deset razlike od Vive Kielcea (34:24) pred svojim navijačima stigao na korak od čudesnog povratka 35:26 te ostao bez polufinala elitnog natjecanja.

Unatoč velikim financijskim ulaganjima, PSG nikako ne uspijeva ostvariti najveći san i osvojiti Ligu prvaka, a ove sezone neće igrati ni u polufinalu. Unatoč velikoj želji, uz čak 13 golova iz 15 pokušaja Nedima Remilija, francuski klub slavio je s devet razlike što nije bilo dovoljno za senzacionalni povratak protiv poljskog predstavnika i europskog prvaka iz 2016. godine, piše Index.hr.

PSG je krenuo jako od samog starta, poveo 10:5, pa 15:10, a u drugom poluvremenu je stigao i do 31:20 u 48. minuti i stigao nadomak nevjerojatnog preokreta. Međutim, gosti su na krilima sjajnog Luke Cindrića, koji je zabio šest golova i dirigirao igrom poljske momčadi, te raspoloženog golmana Vladimira Cupare, uspjeli smanjiti do kraja i obraniti prednost iz prvog dvoboja za veliki uspjeh i polufinale Lige prvaka.

Također, Kielce je zaustavio najveće zvijezde PSG-a, pa su tako Abalo i Gensheimer zabili po pet, Hansen tek četiri, a Sagosen i Karabatić po dva gola, što znači da su još jednom zakazale najveće zvijezde na koje je pariški klub uložio milijune kako bi se dokopao titule europskog prvaka.

Kod Kielcea je Cindrića pratio Kulesh s pet golova, dok je Dujshebaev postigao jedan manje, ali je bio jako važan kod -11 na desetak minuta prije kraja.

Uz Kielce će se za finale boriti Barcelona, koja je dva puta svladala Nantes (32:25, 29:26), baš kao i Veszprem. Mađarski predstavnik je bio bolji od Flensburga (28:22, 29:25), a zadnjeg sudionika dobit ćemo iz dvoboja Vardara i Szegeda.

Makedonski klub slavio je u prvom meču pred svojim navijačima 31:23.