Tuzla City preko Tre Penne do drugog pretkola Konferencijske lige

Tuzla City je u uzvratnoj utakmici prvog pretkola UEFA konferencijske lige deklasirala ekipu Tre Penne iz San Marina.

Domaćin je svog protivnika na Grbavici dočekao sa prednosti iz prvog susreta od 2:0, a u današnjem meču zabili su čak šest golova.

Prvi gol na utakmici postigao je Smajlagić u 34. minuti, nakon čega su Tuzlaci krenuli sporijim tempom.

U samo 10 minuta igre ekipa Tuzla Citya deklasirala je Tre Pennea. Od 50. do 58. minute postigli su čak četiri pogotka, a strijelci su bili Čeliković, Kuzmanović, Smajlagić i Šukilović.

No to nije bilo sve. U strijelce na ovoj utakmici upisao se i Burić koji je postigao gol u 84. minuti i tako postavio konačan rezultat utakmice od 6:0.