Tuzla City na blatnjavom Tušnju bolja od Borca

Nogometaši Tuzla Cityja su na Tušnju sasvim zasluženo su pobijedili Borac u sklopu 19. kolu m:tel Premijer lige BiH s rezultatom 2:0.

Tuzlaci su se od početka postavili kao bolji protivnik na terenu, koji je bio u jako lošem stanju.

U 39. minuti susreta došli su do vodstva. Nermin Crnkić je šutirao, a Pavlović je za kratko odbio loptu, ali na nju je natrčao Senegalac Badara Badji i smjestio je u mrežu za vodstvo svoje momčadi.

Do kraja susreta Tuzla City je uspjela postići još jedan pogodak i to preko Nermina Crnkića koji je zatresao mrežu Pavlovića u 89. minuti susreta i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Treba reći da su Tuzlaci imali još cijeli niz prigoda, a Banjalučani mogu zahvaliti sreći i vrataru Pavloviću što je završilo samo 2:0.

Nakon ove utakmice otvara se mogućnost da pobjednik susreta Široki Brijeg – Zrinjski preuzme treće mjesto na ljestvici, no isto tako tome se nada i Velež koji od 15 sati igra s Mladosti u Mostaru.