Trojica Hrvata zabijali na Meazzi, Empoli ispao iz Serie A

Ivan Perišić i Marcelo Brozović zabili su golove za Inter protiv Udinesea (5:2) u posljednjem 38. kolu Serie A. Nakon gola za vodstvo koji je zabio Eder u 5., stigao je trenutak za hrvatski show na Giuseppe Meazzi protiv momčadi u kojoj je od prve minute startao Andrija Balić i također postigao prekrasan gol, dok Stipe Perica nije bio niti na klupi za pričuve.

Prvo je u 18. Eder s desne strane sjajno ubacio na drugu vratnicu za Perišića, koji je zabio za 2:0 i potpisao svoj 11. gol u 42. utakmici za Nerazzurre ove sezone.

A, onda je Ivan u 32. minuti uspio ukrasti loptu braničima Udinesea i odlično proći po lijevoj strani, nakon čega je vratio loptu u srce šesnaesterca za Brozovića, a on prekrasnim udarcem poslao loptu u suprotni kut za velikih 3:0.

Bio je to šesti gol hrvatskoga veznjaka u 28. utakmici ove sezone za talijanskoga velikana.

No, tu nije bio kraj nevjerojatnoga nastupa Perišića. Opet je u 54. minuti fantastično prošao po lijevoj strani, slomio protivničkoga braniča i majstorski pronašao Edera, koji je s nekoliko metara povisio na 4:0.

Najljepši gol na utakmici bio je pak onaj Andrije Balića u završnici susreta, a bivšem 19-godišnjem Hajdukovcu ovo je bila treća uzastopna utakmica u kojoj je započeo u početnih 11 svoje momčadi.

Crotone je u zadnjem kolu slavio sa 3:1 protiv Lazia i tako pretekao Empoli koji je poražen na gostovanju kod Palerma, koji je još ranije, poput Pescare, ispao u niži rang natjecanja pa je Empoli postao treći klub koji ispada.

Oni su na gostovanju kod Palerma izgubili s 2:1, a jedini gol za Empoli zabio je bh reprezentativac Rade Krunić, dok je prvi gol za Palermo postigao bivši najbolji strijelac HNL-a Ilija Nestorovski.