Trener Domžala tvrdi: Na pravom smo putu!

Nogometaši Domžala, suparnici NK Široki Brijeg u 1. pretkolu Europske lige, jučer su odigrali već treću pripremnu utakmicu i doživjeli drugi poraz. Na gostovanju u Austriji bolji od njih bio je Sturm iz Graza sa 3:1, no šefa struke NK Domžale, Simona Rožmana, ovaj poraz nije zabrinuo. Dapače, nakon utakmice iskazivao je zadovoljstvo onim što je prikazala njegova momčad.

“Poveli smo već u 15. minuti nakon lijepe akcije, pogodili i vratnicu, igrali lepršavo, dovoljno strpljivo, znalački koristili prazan prostor i stvarali opasne situacije pred suparničkim golom. Realizacija nam još uvijek nije najbolja, imamo još nekih nedostataka, ali još su dva tjedna do prvog sraza sa Širokim Brijegom i vjerujem da ćemo do tada uspjeti ispraviti te svoje slabosti”, kazao je Simon Rožman.

Poraz je zapravo epilog promjena u nastavku utakmice.

“Završnih pola sata priliku su dobili naši mladi igrači i nisu se najbolje snašli, pa otuda takav konačni rezultat, ali kao što rekoh sve u svemu sam itekako zadovoljan”, dodao je Rožman.

Domžale su u spomenutom susretu sa Sturmom povele u 15. minuti kada je Bizjak lijepo proigrao Agima Ibraimija, a makedonski reprezentativac zabio gol za 1:0. Sturm je u nastavku došao do preokreta i pobjede 3:1 golovima Huspeka u 54., Jantschera u 63. minuti iz kaznenoga udarca, te Schuberta u 74. minuti, a u redovima Austrijanaca od 66. minute zaigrao je i Ivan Ljubić.

U dresu Domžala u ovom dvoboju nastupila su i dva nova igrača – Kobbie Moris i Nermin Haljeta, a kako ističu iz trećeplasirane momčadi prošloga slovenskoga prvenstva do početka nove sezone namjeravaju se pojačati sa još par novih igrača.

Domžale narednu pripremnu utakmicu igraju u subotu kada im je protivnik Rabotnički iz Skoplja, a generalnu probu pred dvoboje sa Široki Brijegom imat će narednog petka za kada je dogovorena utakmica s ukrajinskom Zoryom.