Toronto Raptorsi stigli na korak do prvog NBA naslova

Na korak do prvog naslova NBA prvaka stigli su Toronto Raptorsi koji su u Oaklandu upisali novu pobjedu te poveli s 3-1 u seriji protiv branitelja naslova, Golden State Warriorsa.

Toronto Raptorsi jure prema svom prvom naslovu NBA prvaka.

Vratio se Klay Thompson, nastupio je i Kevon Looney kao važan igrač s klupe. Dobio je Steph Curry napadačku pomoć, no to nije bilo dovoljno. Raptorsi su u Oaklandu stigli i do druge pobjede, poveli s 3-1 u seriji i sada pred domaćim navijačima imaju priliku završiti posao.

Potraga za trećim uzastopnim naslovom prvaka sada je jako ugrožena. Sljedeća utakmica igra se u noći s ponedjeljka na utorak, a Warriorsi se nadaju kako bi u tom susretu mogli dobiti Kevina Duranta i izboriti povratak na domaći teren. Jedina momčad koja je prokockala 3-1 vodstvo u finalu NBA lige, nada se preokretu.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo Warriorsima koji nijednom nisu bili u zaostatku. Imali su i 11 poena prednosti, a nakon 24 minute igre imali su četiri koša viška (46:42). Uz to, Golden State je imao i 11 skokova više od protivnika koji se “upalio” u nastavku.

Raptorsi su u trećoj dionici napravili nešto slično onom što su Warriorsi u drugoj utakmici kada su napravili seriju od 18:0. Kawhi Leonard poentirao je dva puta zaredom u posljednje 42 sekunde četvrtine te doveo Raptorse do vodstva 79:64. Warriorsi se do kraja nisu uspjeli oporaviti.

Leonard je predvodio Raptorse do pobjede s 36 poena i 12 skokova, Serge Ibaka priključio se s 20 koševa, dok je Pascal Siakam dodao 19 poena i pet skokova, prenosi Sportnet.hr.

Klay Thompson predvodio je Warriorse s 28 poena, Steph Curry dodao je 27 koševa i šest asistencija, a na rubu triple-double učinka bio je Draymond Green s deset koševa, devet skokova i 12 asistencija.