Švicarska izbacila Francuze nakon drame jedanaesteraca, Mbappe tragičar

Švicarska nogometna reprezentacija je u četvrtfinalu Europskog prvenstva.

Oni su nakon drame jedanaesteraca izbacili prvog favorita Francuze s ukupnih 8:7 (3:3).

Prvo poluvrijeme nije nimalo izgledalo obećavajuće za Francuze. Čvrsti Švicarci su poveli preko Harisa Seferovića u 15. minuti. Zuber je odlično centrirao s lijeve strane, a napadač Švicarske još bolje šutirao glavom i svladao Llorisa.

Izgledalo je u 53. minuti da su Francuzi skroz na konopcima nakon što je poslije pregleda VAR-a dosuđen kazneni udarac za Švicarce. Loptu je uzeo Rodriguez i propustio je nokautirati prvog favorita prvenstva. Lloris ga je pročitao i spasio svoju momčad.

Nakon toga Francuzi u samo dvije minute rade poptuni preokret. Benzema je pogodio u 57. i 59. minuti nakon proigravanja Mbappea odnosno Grizemanna.

Za 3:1 povisio je Pogba 75. minuti nakon fantastičnog udaraca s 20ak metara. Bio je to pravi eurogol u same rašlje.

Činilo se kako su Francuzi došli na svoje i potpuno riješili utakmicu, ali nogomet je ponovno pokazao kakvu čar može imati.

Švicarci su pokazali nevjerojatan karakter i vratili se potpuno u utakmicu i odveli ju u produžetke.

Prvo im je Seferović drugim svojim golom u 81. minuti vratio nadu nakon ubačaja Mbabua za 2:3.

A onda je Dinamovac Mario Gavranović u 90. minuti pogodio za 3:3 za ludnicu na tribinama stadiona u Bukureštu. Da stvar bude još zanimljivija u sudaćkoj nadoknadi su Francuzi mogli još jednom povesti, ali Coman je pogodio gredu i otišlo se u produžetke.

U produžecima se igra dosta umrtvila i nije bilo promjene rezultata i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Kod Švicaraca pogodili su Gavranović, Schar, Aknji, Vargas Mehmedi, a kod Francuza Pogba, Giroud, Thuram, Kimpembe dok je tragičar bio Kylian Mbappe, čiji je udarac Sommer obranio u posljednjoj seriji.

Šviciarci su se tako plasirali u četvrtfinale gdje ih čeka repreznertacija Španjolska koja je nakon produžetaka izbacila Hrvatsku.