Švedska iz penala slavila protiv Slovačke i približila se osmini finala

Švedska nogometna reprezentacija pobijedila je Slovačku rezultatom 1:0, u okviru 2. kola skupine E Europskog prvenstva.

Utakmica koja je odigrana u ruskom Sankt Peterburgu i ponudila je vrlo slabu i tvrdu utakmicu u prvom poluvremenu, a nešto bolju u nastavku.

Švedska je povela u 77. minuti iz jedanaesterca. Nakon odličnog solo Quaisona, vratar Dubravka ga je srušio, a siguran realizator s  bijele tačke bio je Forsberg za 1:0 i važan trijumf Šveđana koji ih je dodatno približio prolazu u osminu finala.

Švedska će u posljednjem kolu igrati protiv Poljske i za prolaz će im vjerojatno biti dovoljan i remi, dok će Slovaci odmjeriti snage s Španjolcima. U ovoj skupini drugo kolo će zaključiti dvoboj Španjolske i Poljske u subotu.