Sudački cirkus u Banjoj Luci: Posušje izgubilo komičnim autogolom

Posušje je izgubilo od Borca 1:0 u susretu 7. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer u Banjoj Luci.

Domaći su pružili više nego lošu utakmicu, ali slavili su autogolom gostiju pred sami kraj susreta i to na nevjerojatan način, prije svega komičan.

No, treba reći i da su tijekom svih 90 minuta imali vjetar u leđa od strane suca Harisa Halkića, piše SportSport.ba.

U 14. minuti Babić upošljava Rozića, ali prejaka je to bila lopta za ofanzivca gostiju. Nakon toga Brković centrira, ali Krišto malo kasni. Par minuta kasnije Bekavac šutira, brani vratar Borca.

Borac je uzvratio preko Grahovca, ali loše je to bilo. Najbolju priliku Borac je imao pred sami kraj prvog poluvremena, no vratnica je spasila Posušje poslije pokušaja Kvržića.

Treba istaknuti jako neujednačen kriterij suca Halkića iz Sanskog Mosta čijim odlukama su se gosti često i smijali, kao i gledatelji putem TV ekrana.

Borac drugi dio otvara pokušajem Mihajlovića, a zatim prilika za goste, no sudac Halkić je svirao nepostojeći prekršaj Mandića i prekinuo opasan napad gostiju.

Halkić je zatim isključio i trenera gostiju Branka Karačića, no Borac se i dalje ”patio” te je na semaforu bilo 0:0.

U 65. minuti dalekometni pokušaj Mihajlovića, no vratar Kolić je bio siguran i ovaj put. Uzvratio je Maglica, vratar Borca uz dosta problema brani i ”kupi” tu loptu, izvještava SportSport.ba.

Mamić i Lukić zakucali Zvijezdu za dno i vratili Široki na vrh

U 71. minuti velika šansa za goste. Pucao je Babić, ali Mijatović spašava Borac i izbija u korner. Nakon toga i Brković pueca, ali ide to malo preko gola.

Četiri minute kasnije novi crveni karton za goste. Maglica je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, te je Halkić goste ostavio s desetoricom na terenu, a da vjerojatno ni sam ne zna zbog čega je isključio igrača gostiju.

Nakon toga očekivan pritisak Borca, a priliku je imao Lukić, no šutirao je s par metara pored stative. U 87. minuti komične scene. Marić je udario loptu glavom, prevario svog čuvara mreže i lopta je odsjela u mreži.

Gosti su bili u nevjerici, a domaći slavili s malobrojnim navijačima. Ostalo je 1:0, ali sigurno da će gosti biti razočarani suđenjem.

Ne samo oni, nego cjelokupona bh. javnost. Jedno je kada sudac pogriješi, pa ne dosudi jedanaesterac ili ga pak dosudi nakon diskutabilne situacije, ali ovo što je večeras radio Halkić je dno dna.

Njegove odluke tijekom svih 90 minuta išle su na štetu gostiju, u jednom navratu je u prvom dijelu “izmislio” faul kako bi prekinuo opasnu akciju gostiju. Doista nedopustivo i na sramotu, kako Halkića tako i svih nas, medija ali i čelnika klubova, igrača, trenera i navijača svih klubova koji šute i gledaju što se zapravo radi, navodi SportSport.ba u svom komentaru utakmice.

Borac u 8. kolu gostuje Tuzli City, a Posušje ekipi Zvijezde 09.