Mamić i Lukić zakucali Zvijezdu za dno i vratili Široki na vrh

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišići 2:1 u susretu 7. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Pecara.

Široki je ovom pobjedom opet izbio na vrh ljestvice s 13 bodova te s dvije utakmice manje.

Domaći su došli u vodstvo već u 11. minuti pogotkom, večeras sjajno raspoloženog, Luke Mamića.

Nastavio je Široki dominirati terenom, a odlična igra isplatila im se u 25. minuti kada su udvostručili vodstvo. Nezaustavljivi Daniel Lukić sjajno je prebacio istrčalog gostujućeg vratara i pogodio za 2:0 i veliko oduševljene na tribinama.

U drugom poluvremenu Široki je i pored vodstva imao više od igre. U 52. minuti velika prilika za Širokobriježane, no Kpan s nekoliko metara nije uspio postići pogodak.

U 56. minuti Zvijeda je uspjela smanjiti na 2:1. Stefan Veličković je odlično pucao lijevom nogom i skinuo paučinu s Tomićevog gola.

Igrao se u posljednjih pola sata uravnotežila, no uzbuđenja nije nedostajalo u završnici. Stephen Chinedu je u 80. minuti mogao vratiti svojoj momčadi dvostruku prednost, ali nije uspio zatresti mrežu.

U 85. minuti domaći su tražili jedanaesterac nakon što je Chinedu pao u kaznenom prostoru, no sudac Irfan Peljto samo je odmahnuo rukama.

U 92. minuti mogla je Zvijezda do izjednačenja i velikog boda na Pecari, no Danonski glavom s nekoliko metara nije uspio pogoditi.

U 8. kolu Široki Brijeg će na Pecari igrati protiv Sarajeva koje ima isto 13 bodova, no utakmicu više. Derbi je na rasporedu u petak, 22. rujna, u 20:00 sati.