Subašić i Prcić u najboljoj momčadi predzadnjeg kola Ligue 1

Monaco je zgoditkom iz kaznenoga udarca u sudačkom dodatku vremena slavio domaću pobjedu 1:0 nad St. Etienneom i na taj način stigao na korak do izravnoga plasmana u Ligu prvaka, a najzaslužniji za trijumf kluba iz Kneževine bio je sjajni hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić koji je još jednom sačuvao svoju mrežu, iako su gosti imali dosta prilika.

Momčad Rennesa će pak nakon šest godina posta ponovo igrati Europa ligu. Crveno-crni su kolo prije kraja prvenstva osigurali peto mjesto u Ligue 1 i to na kakav način. Svladali su u gostima moćni PSG s 2:0.

Najbolji pojedinac Rennesa bio je povremeni bh reprezentativac Sanjin Prcić. Odigrao je maestralno 90 minuta i predvodio Rennes do velikog trijumfa. U prvoj minuti sudačke nadoknade izašao je s terena i dobio gromoglasne ovacije navijača, umjesto njega u igru je ušao Maouassa. Strijelci za Rennes bili su Bourigeaud i Hunou.

Prcićev nastup nije prošlo nezapaženo, pa ga je poznati L’equipe uvrstio u idealni sastav 37. kola, baš kao i Subašića.