Srna i društvo srušili europskog prvaka

Ukrajinci su potpuno zasluženo u Donjecku srušili aktualnog europskog prvaka. Poveli su već u 3. minuti kada je Alex Teixeira pospremio jedan odbijanac. Do kraja poluvremena prijetili su domaći preko opasnih Hitarjana, Williana i Fernandinha, ali branio je Cech ili je rudarima nedostajalo preciznosti. Najveću šansu propustio je Hubschman, kojem je Cech u 40. obranio udarac s 3-4 metra.

Početkom nastavka Šahtar je iz kontre udvostručio prednost. Luiz Adriano je gurnuo za Fernandinha, koji je zdesna pogodio suprotni kut Petera Cecha. U 70. minuti zamalo 3:0 – Srna je ubacio s desne strane, Willian ostavio za Fernandinha, čiji pokušaj odlazi tik uz vratnicu.

Cech je u drugom dijelu, baš kao i u prvih 45 minuta, branio nezgodne šuteve Hitarjana s distance, a Hubschman je u 78. opet promašio iz neposredne blizine, nakon što ga je lijepo glavom uposlio Adriano.

Minutu poslije Pjatov je fantastično obranio čistu šansu Hazardu, ali europski prvaci do kraja su ipak uspjeli do počasnog pogotka. U 88. minuti Ivanović je probio desnu stranu, Hazard propustio loptu kroz noge, a Oscar je pospremio u mrežu.

Darijo Srna odradio je cijelu utakmicu kao kapetan Šahtara, dok je Eduardo susret promatrao s klupe. Ovo je bio prvi poraz Roberta Di Mattea na klupi Chelseaja u Ligi prvaka.

Šahtar – Chelsea 2:1