Manchester United preokrenuo 0:2 zaostatak protiv Brage

Alex Ferguson vjerojatno je poželio pregristi vlastiti jezik u prvom poluvremenu zbog riječi da je Braga za njega bolja gostujuća momčad nego na domaćem terenu.

Finalisti Europske lige iskoristili su nekarakteristični romb sustav Uniteda i već u drugoj minuti nanijeli prvi udarac. Hugo Viana ubacuje poslije kornera, a Alan koristi slabo pokrivanje Büttnera i zabija glavom.

Old Trafford ostao je u potpunoj nevjerici u 20. minuti kad je Eder predriblao Carricka na aut-liniji i ubacio za Alana koji sjajnim udarcem matira De Geu. Pet minuta poslije Kagawa pronalazi Hernandeza koji glavom smanjuje na 1:2.
Logično, igra se gotovo u potpnosti preselila na portugalsku polovicu i u 62. minuti Crveni vragovi uzvraćaju udarac. Evans iz prvog pokušaja promašuje loptu koju je Van Persie ubacio iz kornera. Ona se odbija o Alana, a Unitedov branič iskoristio je priliku i poravnao.

Preokret je bio potpun u 75. kada je Hernandez uletio pored stative na Cleverleyjev centaršut i ponovno glavom zabio. De Gea se kasnije poigravao okružen protivničkim napadačima, ali bila je to posljednja glavobolja za Fergusona čija je momčad uspjela privesti utakmicu kraju bez novih poteškoća. (HRsport.net)