Sparsima neizvjesna završnica u Mostaru

U derbi susretu trećeg kola Lige 6 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine sarajevski Sparsi slavili su u Mostaru protiv Zrinjskog s 84:78. To je bila druga pobjeda za momčad koja je bila najbolja u Ligi 12, ali i treći poraz Zrinjskog.

Solidno popunjene tribine mostarske dvorane na Bijelome brijegu vidjele su izjednačenu utakmicu s 14 promjena vodstva. Gosti su utakmicu prelomili krajem treće četvrtine kada su nakon 54:53 za domaće preuzeli vodstvo i u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom 66:59.

Četiri minute prije kraja Sparsi su vodili i 12 razlike (78:66), no Zrinjski pravi seriju 12:0 za izjednačenje (78:78). Ipak, do kraja utakmice Mostarci nisu postigli ni poen, pa Sparsi dolaze do teško izborene pobjede.

Stefan Glogovac s 24 koša predvodio je goste, a Nikola Đurasović je imao 17 poena. Kod domaćih je Vedran Princ je imao 23 koša (3-10 za tri) uz sedam asistencija, Mihailo Sekulović 16, a Ali Demić 15 koševa (2-9 za tri).

U ovom kolu večeras je Igokea svladala Slobodu 76:52, a u srijedu Leotar dočekuje Široki.