SOK Mostar uvjerljivo slavio protiv HŽOK Smeča

SOK Mostar pobijedio je na domaćem parketu HŽOK Smeč Široki Brijeg rezultatom 3:0 u trećem kolu Superlige FBiH.

Utakmica je na početku bila jako tijesna. Iako je iskustvo na strani odbojkašica mostarskog kluba, one su ušle opušteno u utakmicu pa su Širokobriježanke prve došle do prednosti od dva razlike.

Domaće igračice brzo su se probudile dižući ritam igre, dok su odbojkašice Smeča radile dosta tehničkih pogrešaka tako da je vodstvo SOK-a u jednom trenutku došlo i do sedam razlike (20:13). Prvi set završio je u korist domaćih 25:18.

Drugi set bolje su otvorile odbojkašice SOK-a radeći prednost od 10 poena (15:5). Širokobriježanke su se pokušavale vratiti, ali Mostarke su lako sačuvale prednost i sigurno ušle u završnicu seta. Drugi set završio je 25:18.

Širokobriježanke koje igraju u jako pomlađenom sastavu su i u trećem setu morale hvatati zaostatak, ali su se dobro držale i polako su se vraćale iz minusa (10:12). Međutim, gošće nisu mogle izdržati do kraja tako da je i treći set otišao je u korist SOK-a (25:18) koji je pokazao koliko znači iskustvo u ovakvim utakmicama.

Dobru podršku s tribina u dvorani na Bijelom Brijegu imale su obje ekipe.