Košarkaši Širokog sjajno otvorili prvenstvo BiH pobjedom protiv Vogošće

Mlada momčad HKK Široki odlično je krenula u novu sezonu, pobjedom protiv Vogošće rezultatom 70:54 u prvom kolu prvenstva BiH.

Izabranici trenera Danijela Jusupa od početka su se nametnuli kao bolja momčad na parketu držeći vodstvo kroz cijelu utakmicu, a iz četvrtine u četvrtinu to vodstvo se samo povećavalo. Predvođeni novim organizatorom igre Goranom Filipovićem, njihova igra je izgledala vrlo rutinska u odnosu na goste, koji se nisu uspjeli ozbiljnije približiti Širokobriježanima.

Od samog početka, momčad s Pecare pokazivala je bolju igru, pa je prvu četvrtinu odnijela u svoju korist rezultatom 15:9. Druga četvrtina prošla je u izjednačenoj igri, ali i tu su Širokobriježani ostvarili još jedan koš prednosti, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:32.

U nastavku Široki je sigurno održavao i povećavao svoju prednost, pa je i treća četvrtina otišla na stranu Širokog (15:12). Posljednja četvrtina bila je samo rutinsko održavanje stečene razlike, i nju je Široki dobio sa 16:10. Gosti iz Vogošće su pokušavali nerezonskim šutevima za tri poena dostići prednost domaćih, ali šut iz igre ih kroz ovu utakmicu nije najbolje služio.

Široki je s druge strane prikazao solidan šut od 45 % uspješnosti, a njegovi igrači pogodili su 6 trica. Ipak ono što može posebno veseliti trenera Jusupa je dobra obrana i igra u tranziciji.

Najbolji u redovima momčadi s Pecare bili su ovogodišnje pojačanje Goran Filipović sa 20 poena i 6 asistetncija, i sjajni Mateo Drežnjak sa 16 poena, a 12 je pridodao i kapetan Ivan Karačić, koji je imao i 8 skokova.

Kod gostiju iz okolice Sarajeva istaknuli su se Vranić sa 16 poena i Bjeletić sa 13.

ŠIROKI: Ćutuk, Soldo, Lončar, Filipović (20), Planinić, Čolak (5), Zubac (7), Karačić (12), M. Drežnjak (16), D. Drežnjak (4), Batinić, Damjanović (6)

VOGOŠĆA: Coloman, Vranić (16), Tihić, Sijerčić, Cartharn, Dedović (4), Hukić (7), King (4), Mičić (4), Bjeletić (13), Vuleta (2)