Šok i nevjerica – Hrvatska futsal reprezentacija ostala bez plasmana na EP

Hrvatska futsalska reprezentacija nije uspjela izboriti plasman na Europsko prvenstvo koje će se slijedeće godine održati u Sloveniji.

Izabranici Mate Stankovića nakon 1:1 u Francuskoj, izgubili su s 4:5 na domaćem parketu u Dubrovniku.

U uzvratnom, odlučujućem susretu dodatnih kvalifikacija Francuska je bila bolji takmac i slavila s ukupnim rezultatom 6:5 te tako ostvarila povijesni plasman.

Trikolori će tako prvi put u svojoj povijesti nastupiti na jednom velikom natjecanju, dok će Hrvatska nakon propuštenog plasmana na SP ubrojiti još jedan kvalifikacijski neuspjeh.

Sve je krenulo odlično za naše momke, koji su već u sedmoj minuti poveli s 1:0. Strijelac je bio Josip Suton, a pogodak je pao nakon što se igrač Splita najbolje snašao u šestercu, postavio nogu i skrenuo loptu za uvodno vodstvo.

No, ubrzo je uslijedio prvi od nekoliko šokova. Gotovo iz ničega jedna lopta završila je u hrvatskoj mreži, a Žarko Luketin ostao je nemoćan. Francuska je izvela korner, lopta je preletjela cijeli blok i odsjela je na nozi Kebeu te putem do mreže još se odbila od bloka te tako prevarila našeg vratara, javlja Sportarena.hr.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Hrvatska je vratila prednost. Najmlađi reprezentativac Luka Perić rutinski je povratnu loptu pretvorio u pogodak za novo vodstvo Vatrenih. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a naša prednost u nastavku je trajala svega pet minuta.

Ramirez je uz dosta sreće uspio vratiti susret u rezultatski egal.

U tom trenutku Francuzi su imali pozitivan rezultat, te onaj koji ih vodi na Euro te su pametno priveli susret kraju. Stajali su u obrambenom bloku i vrebali na kontre. Kako su se naši otvorili, u razmaku od dvije minute N’Gala je kaznio hrvatsku ofenzivu i zabio nam dva pogotka, dva koja su nas koštala plasmana na europsku smotru.

Tihomir Novak u posljednjih šest minuta zaigrao je kao golman-igrač i već u u 35. minuti taj je rizik urodio plodom, Dario Marinović smanjio je na 3:4 i dao minimalnu nadu Hrvatskoj za čudesan preokret.

16 sekundi prije kraja utakmice Hrvatska je došla na korak od njega izjednačivši na 4:4, ali u prvoj idućoj akciji N’Gala je kompletirao svoj hat-trick zabivši za konačnih 5:4 i tako ugasio sve, pa i one minimalne hrvatske nade za prolazak dalje.

HRVATSKA – FRANCUSKA 4:5 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Suton (7′), 1:1 Kebe (9′), 2:1 Perić (16′), 2:2 Ramirez (26′), 2:3 N’Gala (33′), 2:4 N’Gala (34′), 3:4 Marinović (35′), 4:4 Novak (40′), 4:5 N’Gala (40′)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Maro Đuraš, Ivo Jukić, trener: Mato Stanković.

FRANCUSKA: Djamel Haroun, Sid Belhaj, Kevin Ramirez, Michaël De Sa Andrade, Azdine Aigoun, Tarek Zoubir, Abdessamad Mohammed, Landry N’Gala, Samir Alla, Samba Kebe, Adrien Gasmi, Souheil Mouhoudine, Ba El Maarouf Kerroumi, Joévin Durot, trener: Pierre Jacky.