Sloga i Široki Brijeg u uzbudljivoj utakmici podijelili bodove

Nogometaši Sloge i Širokog Brijega u subotu su u sklopu 6. kola Premijer lige BiH odigrali utakmicu bez pobjednika (1:1).

Utakmica je zbog jake kiše igrana u teškim uvjetima, ali nije razočarala.

Plavo-bijeli su bolje otvorili utakmicu i već u uvodnim minutama zaprijetili preko Taddeija i Kpana.

Sloga je u sedmoj minuti postigla pogodak, ali je on opravdano poništen zbog zaleđa. Domaćin je imao dobru priliku i u 21. minuti kada je Đorić ubacio, a Milaković sa sedam metara glavom šutirao preko gola.

Veliku priliku Široki je imao u 31. minuti, ali Valinčićev pokušaj odlazi malo iznad grede. Nakon toga je uslijedio sve veći pritisak gostiju predvođenih raspoloženim Kuprešakom, što im se isplatilo u 38. minuti.

Popara je oborio Taddeija, a sudac pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Marijan Ćavar.

S tim rezultatom otišlo se na predah, a već početkom drugog poluvremena Sloga dolazi do izjednačenja. Milaković je u 50. minuti izveo slobodan udarac, lopta je prošla živi zid i uz kombinaciju klizavog terena i loše reakcije Tomića, završila u golu.

Priliku za brzi povratak vodstva Široki je propustio u 56. minuti kada je Lukićev udarac obranio Dabić. U 72. i 76. dobre udarce uputili su Taddei i Bagarić, ali raspoloženi Dabić brani i te pokušaje.

Domaćin je nekoliko minuta kasnije uzvratio preko Popare i Đorića, ali je Tomić bio siguran.

Široki Brijeg je u posljednjem napadu na utakmici ostao s igračem manje na terenu jer je Ćavar dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. To je bilo i posljednje uzbuđenje na ovoj utakmici.

Sloga u sljedećem kolu gostuje kod Igmana, dok će Široki ugostiti Velež.

FK Sloga Doboj: Dabić, Dadić, Hasanbegović (od 46. minute Ristić), Popara, Đorić, Milaković (od 75. minute Basrak), Krstovski (od 66. minute Zajić), Čolić, Stapić (od 66. minute Šaula), Milanović, Kulenović (od 81. minute Stevanović).

NK Široki Brijeg: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Kpan (od 78. minute Medić), Taddei (od 78. minute Knežević), Lukić, Pejić (od 59. minute Bagarić), Čavar, Kuprešak, De Oliveira (od 10. minute Šuto).

Ranije su odigrane još dvije utakmice:

• Borac – Željezničar 2:1
  • Tuzla City – Leotar 4:1

37 komentara

• Dosta dobra igra, bravo momci! To sad liči na ekipu i za to je zaslužan Barbarić. Kpan drugi pun hladnokrvnije da ono zabije, Taddei mora malo brazilske magije pokazati, Tomić šta ćeš desilo se idemo dalje, Valinčić trči ko maratonac, Lukić moćan jaki ko bik… uglavnom glavu gore sve je to dobro idemo sad Velež pobijediti.

• Mihael Kuprešak je igrač za HNL, čak možda i za Dinamo. Mašić najveći dobitak, šteta što ga prijašnji treneri nisu gurali, jer puno je bolji od onih kojima je bio rezerva. Bagarić idealan tip igrača za gostujuće utakmice, Barišić znatno bolji nego u prethodnim utakmicama. Kpan prebrz, Marijan kada je spreman pravi igrač. Ali trener je čudo. Od čega stvori momčad koja će se boriti za prvaka svaka mu čast.

• Kakvog prvaka jadan nisi bio što me nasmija hahahhHHahaHHhahahaha nece biti među 6 ekipa na kraju ali eto nadajte se to vam nemoze niko zabraniti hahahahahahhaa.
    Sa kojom ste jacom igrali i pobjedili do sada Sloga,Igman,Sloboda,Zeljo,Leotar hahahahahah sve div do diva u fudbalu
    Cekaj da vas vidim kada dođe Sarajevo,Borac,Zrinjski,Tuzla city,Velež

• Prvaci nećemo bit jer nemamo ekipu za to. A ti dok čekaš dok nama dođu ovi klubovi što si ih nabrojao, uči malo svoj materinji jezik i pravopis, nisi ga još naučio. Onda se čujemo.

• Ajde da vidimo… ne bi bilo ništa čudno ako izgubimo jer navedeni klubovi imaju barem 5x veći proračun. Sa ovoliko para ti tvoji klubovi bi se borili za opstanak u ligi. Zato začepi i čestitaj ako neko iz ovako kadra izvlači 120%.

• Nacija koja nogomet naziva fudbal nema pravo govoriti o tom sportu s obzirom na “uspjehe” koje su nanizali. A i o ostalim sportovima što se toga tiče.

• Ovo je bilo ok steta zbog greske vratara ali nas je prvo kolo spasio,danas je igra imala glavu i rep,sad se samo nadati da cemo mi navijači i uprava pratiti igrace da im ne fali navijanja ali i placa ovakvom igrom se mozemo definitivno boriti za Europu

• Sta kazati kad vidis ovoliko naivnosti i zatucanosti u 15 i koji vise komentara.Nije cudo jer pise poznati opsjednuti zatucanko.Sloga je sigurno najlosija u ligi i ako njih nemozes pobjedit onda tko ti pomogao da budes na 1 mistu.Siroki je toliko nezrela ekipa.Igracki toliko niska nivoa i igra koju prikazuju je razina ekipe koja je dno tabele ove lige.Pisem samo realno i pise netko ko zna sta je prosjecan kvalitet za ovu ligu.Oni nemaju igru,igra se bez ikakva reda i covik je dojma da gleda federalnog ligasa.Oni kpan nije kvalitet ni za jednog federalnog ligasa.Ako netko u klubu ima mastu da ako imamo par igraca druge boje koze da smo atraktivniji e to je vec seljakanje.Vidljivo je da taj niti jedan crnac ne moze igrati ovu ligu i da su nizi nivo.Sloga je najjadnija u ligi i ne mozes dobit i to je realna slika ove ekipe.Spominjanje suca i seljakanje od ovog jadnika sto pise je samo pokazatelj koji slinavi jadnik komentira nogomet.Jeli ti taj sudac svira penal a drugacije gola nebi ni dali jer su prejadna ekipa.Ne uigrana i nikakva.To je komentar strucan i ne pise bilo tko vec netko tko zna kakav igrac treba biti da moze igrati ovu ligu koja je medju 4 najlosije u europi.Ne znam sta ova ekipa moze traziti protiv onakvog jadnog veleza ili sarajeva zeljeznicara itd.Potpuno nezrela ekipa i djeluju jadno i negledljivo.Nema igraca koji ima snagu da udari loptu sa 20 metara niti su uopce uputili sut prema golu.Da nije bilo penala oni gola nebi dali niti to mogu jer nema kvaliteta.Posusje ima jacu ekipu i to je cinjenica.Govorit kako je jedan Kupresak igrac za dinamo pa sline od sline sto se ne skines sa portala jer si nakazan sa svojim pisanjem i svojom osobnosti.

• Ne vidim ekipe u ligi koja slogu nece pobjedit samo ako zeli i ako im treba.Posusje ce dobit njih i u gostima.Siroki prejadan i nikakav.Ne znam koji bi trener strepio od jedne sloge.Igrali ste protiv ligasa rs koji je usao u ligu zbog licence a bio je 4 ili 5 na tabeli rs.Sta onda imas traziti protiv ovi drugi jadni klubova koji ipak mogu pobjediti slpvu i to bez ikakvi problema

• Treba uzeti u obzir i katastrofa uvjete po kisi ali igras li profesionalni nogomet ili si dosao sa branja mandarina.Igra koja nema nivo federalne lige.Tako ogra siroki.Kad su pobjedili igman mislio sam da tu ima nesto ali vidim da je to zavaravanje.Utakmice protiv slobode leotara i zelje ne treba spominjati jer to je nesto o cemu ne treba pisati.Oni koji nesto znaju shvatit ce sta se zelim kazati.Realno ekipa je za vrh federalne lige.Ne pisem iz zlobe vec je to po vidjenom tako.

• Onako jadan velez sa onim zalutalim trenerom ce vas bez ikakvi problema pobjediti.Govorim pobjediti ako se igra da zelis pobjediti.Vas nivo je gosk i jos neki federalni ligas,sa njima bi bili kandidati za vrh federalne lige.Onaj tko doveo kpana kazuje da se ne gleda kako igras vec je bitno da si crnac.Taj mandarine moze brati kao i vecina iz rostera.Trener isto ulazi u utakmicu ne gledajuc protiv koga igras.Igrao si protiv ligasa rs koji je slabiji od nekoliko klubova koji trenutno igraju ligu rs.To ti sve kazuje.

• Tvoj komentar u 9:59 kazuje sve o tebi i svim tvojim ostalim komentarima.Kad ne budes naivan onda mozes pisati ovde i biti konkurent za moj neki komentar.Tuzla bi pregazila zeljeznicar na grbavici da se u ovoj ligi igra nogomet.Nebi izgubila utakmicu sa 4 primljena gola.Sarajevo bi bez problema pobjedilo igmana a nebi gubilo utakmicu sa 3 igraca vise.Prenaivan si i tup i to moras shvatiti.Od mene si ucio a nitko drugi ti nece ovde ni pisati.Necu ni ja jer vidim da pises samo ti i jos netko slicna zatucana razmisljanja.

• Ti si jednostavno kretenčina. Ti si ustvari čovjek koji se ujutro probudi i poljubi sam sebe u ogledalo. Još jači ti je komentar da budem konkurentan tvojim komentarima. Stvarno živim da budem konkurentan tebi hahaha. Hvala ti učitelju. A sad se vrati u wc i još jednom se poljubi, probaj i u guzicu možda ti uspije

• Nazvao si ga kretencina i to ne spada u lipu ric.Ne mozes ucitelja nazvati tako.Sta ti iz ocaja nisi u stanju.Nije tu nitko nista kriv vec imas problem sam sa sobom.Svi komentari su necije misljenje.Imas problem sam sa sobom vec odavno.